Wpis z mikrobloga

Moja firma pozwala mi prace zdalna, ale tylko z jednego z krajow Unii Europejskiej.
NIestety, jestem zmuszony wyjechac na rok z zona do Singapuru i bede musial pracowac stamtad.
Czy jest jakas mozliwosc, zeby w pracy nie zorientowali sie gdzie przybywam albo zeby mysleli ze pracuje z Polski?
Chodzi mi generalnie o mozliwosc monitorowania komputera sluzbowego z ktorego mam dostep do firmowych maili, danych, dyskow, itd.

#pracazdalna
#informatyka
#komputery
  • 13
  • Odpowiedz
@jurorrr VPN, ale jeżeli to komputer firmowy to zakładam że do połączenia z siecią firmowa używacie jakiegoś rodzaju połączenia szyfrowanego. Może VPN na routerze domowym ? Niech ktoś bardziej ogarnięty się wypowie bo dawno z sieciami nie miałem do czynienia.
  • Odpowiedz
@StaryZielony: Wykupuje sobie jakiegoś VPS'a czy innego VPN'a i router, ja bym dał mikrotika i skonfigurował to tak że cały ruch idzie normalnie a ten do serwerów VPN w firmie idzie przez bramę z VPN'a który wykupi w PL.
  • Odpowiedz
serwerów VPN w firmie idzie przez bramę z VPN'


@dktr: Dzieki za odpowiedz. Zupelnie sie nie znam na tych sprawach, a czy jesli bede korzystac z laptopa tylko do spraw firmowych, to ta konfiguracja bedzie w zasiegu takiego laika w tych sprawach jak ja? Co to jest mikrotik?
  • Odpowiedz
@jurorrr: Nie, nie będzie to proste dla laika. Ale to się robi raz i działa. Na upartego nie trzeba nigdzie nic wykupywać, o ile masz znajomego czy inne miejsce gdzie jest internet z stałym IP i wtedy robisz sobie tunel do tego miejsca, czyli potrzebne dwa mikrotiki - to takie sprytne routery z bardzo zaawansowanym softem.
  • Odpowiedz
@dktr: A moge to skonfigurowac tutaj w Polsce, czy musze cos podlaczyc do routera w Singapurze i dopiero wtedy znalezc kogos kto mi to skonfiguruje?
  • Odpowiedz
@jurorrr: Można sobie wstępnie skonfigurować, ale za mało szczegółów, jak się łączysz do sieci firmowej, czy działasz na jakieś aplikacji która łączy się do bazy czy tylko przez RDP czy może jakaś strona www?
  • Odpowiedz
Moja firma pozwala mi prace zdalna, ale tylko z jednego z krajow Unii Europejskiej.

NIestety, jestem zmuszony wyjechac na rok z zona do Singapuru i bede musial pracowac stamtad.

Czy jest jakas mozliwosc, zeby w pracy nie zorientowali sie gdzie przybywam albo zeby mysleli ze pracuje z Polski?

Chodzi mi generalnie o mozliwosc monitorowania komputera sluzbowego z ktorego mam dostep do firmowych maili, danych, dyskow, itd.


@jurorrr: jaki jest dokładnie powód
  • Odpowiedz