Wpis z mikrobloga

Piwowarski rok 2020 zakończyłem tak jak rozpocząłem - New Englandem ( ͡º ͜ʖ͡º) Za to nowością jest fermentacja w Fermzilli. Pianę wywaliło bo opuściłem nieco ciśnienia z fermentora. Niestety uszczelka od bulbulatora wpadła mi do brzeczki i muszę się obyć bez ( ͠° °) Co mnie najbardziej jara to możliwość zebrania gęstwy z pojemnika na drożdze i chmielenie bez potrzeby przelewania. Później transfer bezpośrednio do kega. Po nowym roku planuję fermentować pilsa pod ciśnieniem w 7 dni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samych udanych wareczek w 2021!
#piwowarstwo
Pobierz
źródło: comment_1609317375R045Hmp8x09dGWWUPlWFd8.jpg
  • 16
@jmyung Po pierwszym wrażeniu - trzeba trochę uszczelnić. Nie przecieka, ale ciśnienie uchodzi. Gdzie się dało użyłem taśmy teflonowej. Znajomy pisał, że musiał raz dziennie dobijać ciśnienie do 15psi. Także nad tym trzeba trochę popracować.
@Ipratropium do lodówki mi się niestety nie zmieści. Teraz stoi w piwnicy, gdzie jest 18-20 stopni, na Hazy Daze II w sam raz. Cold Crush zrobie w cooling bagu, powinien się zmieścić. Poza tym jest dostępna dedykowana
@gieneq Mireczku jakiego rzędu to inwestycja? Masz gdzieś opracowanie/tabelę jak wygląda "imitowanie" odpowiedniej temp. dla drożdży za pomocą ciśnienia?

Co do haze daze II, jeszcze nie próbowałem, a ilekroć mam chęć zrobić neipe albo coś słodowego na nich, to akurat nie są dostępne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wertychochlik Ja brałem ten https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/wyszukiwarka/619305 ze zniżką dla PSPD miałem jeszcze upust 10%. Akcesoria brałem z alliexpress, bo w PL jest to samo tylko, że z marżą 50%.Są jeszcze w marxam, a z tego co widze to 35L jest w tej samej cenie co 27L w centrumpiwowarstwa, ale taki duzy mi nie potrzebny.
Na fb ludzie się chwalą lagerami fermentowanymi w 18-20*C pod ciśnieniem 15psi na w34/70. Takiej tabelki niegdzie nie widzialem.
@gieneq: no chodzi mi o to czy naturalnie pracujące drożdże dadzą tyle CO2 by uznano że jest fermentuje pod cieśnieniem, dwa jak sypnę cukru na fermentacje to nagazuje mi się w nim idealnie by móc wlać do butelek.
Widzę to jako etap rozbudowy, ja jakiś czas kupie butle i keg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0