Wpis z mikrobloga

Mirasy, warto dopłacać do Passata względem Superb z Waszej perspektywy? Jeździłem kilka dni temu obydwoma z rocznika 2020 (Superb w topowej wersji czyli dodatkowa warstwa na szybach która ma ograniczać dźwięki z zewnątrz) w wersji kombi 2.0 190KM benzyna 7 stopniowa DSG i mam nieodparte wrażenie, że mimo iż Superb był w najwyższej wersji i miał zimowe opony dobrej klasy (Nokian) to był głośniejszy niż Passat, który był w wersji R design i miał jakieś słabe opony. Zwłaszcza jak się rozpędziłem obydwoma do prędkości 140-160 km/h to szum od oporu wiatru oraz dźwięki kół mocniej było słychać w Superbie. Jakie są Wasze zdania o ile macie porównanie?

Generalnie to wrócił temat leasingu do mnie po paru miesiącach i znowu zaczynam szukać, no i jeździłem kilkoma różnymi autami, chociażby polecanym Mondeo Vignale ale niestety zależy mi na bagażniku a ten w wersji benzynowej z hybrydą jest śmiesznie mały, a dodatkowo auto od 130-140 km/h było głośne jeśli chodzi o opory powietrza koło lusterek. Co innego byście wybrali do 200k mniej więcej, oczywiście im mniej tym lepiej?

#passat #superb #skoda #volkswagen #motoryzacja #samochody #leasing
  • 32
@kuta_senator: Jeżeli bardziej Ci odpowiada Passat i wydanie kilku złotych więcej nie jest dla Ciebie problemem to warto, głownie z tego względu, że to Ty masz się czuc dobrze z tym autem.
Sam jeżdżę Superbem z 2017 (kupionym jako używany) i też się zastanawiałem nad Passatem ale modele z tego okresu mi za bardzo nie leżą wizualnie, szczególnie w środku.
@kuta_senator: Pytasz o subiektywne opinie, więc też tak odpowiem:
Passat jest po prostu nudnym eleganckim autem. Fajnie się nim jeździ (jechałem do Chorwacji) w topowej wersji, ale w manualu. Wygodne auto, ale takie bez charakteru...
SuperB uważam kozak auto, wykończenie gorsze, za to powinien być większy jak to Skoda. Kwestia wyciszenia - możesz mieć rację, ale wiele zależy od opon. Opony zimowe są głośniejsze niż letnie, weź to pod uwagę. I
@OptiFinance: 200KM :p
@kuta_senator: 4 control to najlepsze co w Talismanie jest. Zdecydowanie wersja Initiale Paris wygrywa w tej kategorii cenowej.
Mam tez porownanie do Passata z tego rocznika, ktorego ma niemiecki szwagier. Kosztowal 3x tyle co Talisman a na srodku deski masz zegarek analogowy xD
No i papierowe wtryski vw, wymienia komplet z przebiegiem takim samym jak moj Talisman...
Do mnie te auta nie przemawiaja. fajne zawieszenie ale bieda
@kuta_senator: Szyby akustyczne szybami, ale zwyczajnie nadkola i ściana grodziowa mogą być gorzej wygłuszone w Superb i stąd słyszysz więcej. Opony też mają znaczenie jak wspomniał ktoś wyżej. Zawias sam w sobie chyba więcej przy jechaniu po nierównościach. Mnie w Suberbie nie podoba się środek. To niestety dalej wygląda jak Skoda, między takim Audi A4 to jest przepaść mimo, że B9 wychodziło w 2015 roku.