Wpis z mikrobloga

Sam kupiłem mieszkanie na tej ulicy tuż obok linii tramwajowej, licząc się z ewentualnym hałasem. Po pierwsze tramwaje nie są tak głosne na nowych trasach, jak wspomina @mnemonk , a po drugie okna w nowym budownictwie są znacznie bardziej dźwiękoszczelne. Jeśli będę mieć hałas - trudno, wybrałem lokalizację ze względu na pobliskie parki i przystanek tramwajowy pod blokiem.
@mnemonk: no masz racje, ze pomorska jest hardkorem,
Ale kiedys umawialem sie z dziewczyna ktora mieszkala na jednosci przy rychtalskiej. Torowisko i ulica w duzo lepszym stanie.

Serio, tam tez nie jest ciekawa sytuacja o 4tej w lato przy otwartym oknie..
Jednak kamienice i plomba jest jest na calej dlugosci praktycznie, wiec dzwiek wjezdzajacego tramwaju na pelnej byl donosny wlasnie przez to.
Na pomorskiej dochodzily do tego wstrzasy mocne.

Ofc zgadzam
@elo_: Wiem o co Ci chodzi, jak tramwaj wjeżdża w tunel z kamienic, to jest głośno. No ale w centrum miasta ludzie wiedzieli na co się piszą, bo linie tramwajowe są "od zawsze".
Na Popowicach efektu tunelu nie powinno być, bo tam jest więcej przestrzeni, ale ludzie którzy mieszkają w bloku przy samych torach (tym starym w okolicy Niedźwiedziej) mogą być zaniepokojeni czy efekt koncowy będzie satysfakcjonujący. Bo ci z portu