Wpis z mikrobloga

Skończyłem Elektronikę w Łodzi z tytułem inżyniera. Zaciekawiła mnie tematyka inteligentych systemów. Znalazłem taką specjalizacje na Politechnice Warszawskiej na Informatyce (studia magisterskie) . Patrząc na syllabus magisterki widzę parę przedmiotów z którymi nie miałeś styczności na skończonym kierunku( staram się z nich dokształcać ) . Czy może ambicje przyćmiły mi racjonalne myślenie i potencjalnie nie mam szansy ,,utrzymać się'' na tym kierunku ?
#studia #studbaza #warszawa #programowanie #politechnikawarszawska
  • 70
@damianex19: Zwykle elektronikom nie po drodze z takim normalnym programowaniem softu jak na informatyce, ale wydaje mi sie, ze skonczenie elektroniki znaczy, ze masz scisly, techniczny umysl, nie widze powodu dla ktorego nie moglbys skonczyc innych scislych studiow jesli tylko chcesz
@OlekAleksander: No ja wiem, ze roznica w programowaniu jest duza, o tym wlasnie pisze, ale dalej moim zdaniem umysl masz wyrobiony pod katem analitycznego, technicznego myslenia, wiec to bedzie tylko nauka nowych, technicznych przedmiotow. Ja na informatyce z elektroniki mialem tylko podstawy cyfryzacji i miernictwa, ale mysle, ze moglbym zaczac elektronike od nowa i dac rade. Jak ktos sie latwo uczy jezykow to nauczy sie i angielskiego i niemieckiego i francuskiego,
Zwykle elektronikom nie po drodze z takim normalnym programowaniem softu jak na informatyce,


@OlekAleksander: Zwykle informatykom nie po drodze z takim optymalnym programowaniem softu jak po elektronice
@damianex19: wydział elektryczny jest uważany za dość łatwy jak na polibude. Dużo ludzi z mojego wydziału, EiTi, uciekało tam, kiedy nie dawali sobie rady. Ale może być ciężko się dostać, bo pierwszeństwo mają absolwenci tego wydziału, potem inni studenci PW, a na końcu reszta.
@damianex19: ciężko powiedzieć, to zależy od semestru, na moim wydziale są semestry ze prawie nie ma absolwentów danych specjalności, bo ludzie przedłużają sobie studia korzystając z ekstatycznego systemu studiów. Spróbować zawsze warto
@damianex19: ja akurat nie kończyłem PW ale kończyłem elektronike na jednym wydziale a potem poszedłem na inny wydział z troche innym profilem i wiem że dla elektronika w pewnym momencie programowanie to są takie ixy dupixy że głowa boli
no ale może ja jestem na to za głupi, sprawdź sam jak to smakuje