Wpis z mikrobloga

Skończyłem Elektronikę w Łodzi z tytułem inżyniera. Zaciekawiła mnie tematyka inteligentych systemów. Znalazłem taką specjalizacje na Politechnice Warszawskiej na Informatyce (studia magisterskie) . Patrząc na syllabus magisterki widzę parę przedmiotów z którymi nie miałeś styczności na skończonym kierunku( staram się z nich dokształcać ) . Czy może ambicje przyćmiły mi racjonalne myślenie i potencjalnie nie mam szansy ,,utrzymać się'' na tym kierunku ?
#studia #studbaza #warszawa #programowanie #politechnikawarszawska
  • 70
  • Odpowiedz
@damianex19: No generalnie magisterki dzienne trwają 3 semestry wiec wydział musi umożliwić w takim terminie skończenie, ale że możesz sobie rozkładać do 6 semestrów to już bardziej nietypowe rozwiązanie jak na polskie warunki.
  • Odpowiedz
@kk87ko0: no jesteśmy chyba jednym wydziałem który stosuje w pełni elastyczny system studiów, możesz skończyć studia inz w 5 do 9 semestrów, w żależności jak sobie ułożysz plan, przedmioty tez w większości możesz wybrać sobie sam. Fajne rozwiązanie
  • Odpowiedz
@Hubert1991777: @kk87ko0: Jednak nie składam tam papierów bo rozmawiałem z paroma znajomymi i Warszafka to na tyle zamknięte społeczeństwo, że są znikome szanse dostać się tam po innej uczelni. A też nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto, żeby dać im się pośmiać i zarobić.
  • Odpowiedz
@damianex19: no na inżynierce mam ludzi z całego kraju, wiec nie przesadzajmy z tym zamknięciem. Na magisterce jest priorytet na ludzi z PW, ale chyba na każdej uczelni tak jest. Sądzisz, że prowadzący będą się z ciebie śmiali, bo jesteś z innego miasta xddddd ?
  • Odpowiedz
@Hubert1991777: No bo to jest inżynierka więc logiczne jest, że są ludzie z całego kraju. Przy magisterce te tendencje się odwracają w kierunku większość ludzi z PW/ mała liczba osób po innych uczelniach. Sądzę, że rozmowa będzie tendencyjna po to aby pokazać moje braki po innej w ich mniemaniu gorszej uczelni.
  • Odpowiedz
@damianex19: nie no proszę cię, przez te lata studiów nie usłyszałem nawet jednego negatywnego komentarza na temat innych uczelni. Nie ma wśród prowadzących jakiegoś poczucia wyższości, gdybym znał skład komisji , to mógłbym coś więcej powiedzieć, ale jeszcze go nie ogłosili.
  • Odpowiedz
@Hubert1991777: @damianex19: Otóż Inteligentne Systemy w ramach WEiTI to przekształcona moja obecna specjalność, czyli Systemy Informacyjno - Decyzyjne. Ogólnie poszli w moim zdaniem dobrym kierunku, bo sporo przedmiotów to właśnie Big Data, ML, inteligentne systemy itd. Inteligentne systemy mają tez widzę solidniejsze przedmioty podstawowe, bo jak ja przychodziłem na magisterkę, to te przedmioty podstawowe to była taka bieda, że aż strach. Widzę, że docent Traczyk też poszedł po rozum do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damianex19: A to ciekawe. Teraz już rozumiem po stokach, ale czy suplement posiadał oceny podzielone na semestry czy tylko ogólny zbiór przedmiotów i oceń?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damianex19: Aaaa, pewnie chodzi o średnią ważoną z przebiegu studiów, a to nie jest to samo, co ocena że studiów. No niby mogli sobie to wyliczyć z ECTSów, ale z drugiej strony chcieli te 4 oceny zapewne od ciebie podane na tacy, czyli ocena że studiów, średnią ważoną, ocena z obrony i ocena z pracy. Eh, trudno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damianex19: Znaczy nie wiem do końca jak twój wydział wydaje suplement ukończenia studiów, ale np. Mój elektryczny na PW na suplemencie daje wszystko - średnią ocen, średnią ważoną ocen, ocenę z obrony, ocenę z pracy, podzielone to wszystko na semestry i ewentualne urlopy, więc ja specjalnie nic więcej nie potrzebowałem, ale na elektrycznym na PW jest właśnie taki system, który zbiera te wszystkie dane w jednym miejscu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damianex19: ja chyba miałem tylko z wydziału 2 dokumenty - ten odpicowany suplement i oświadczenie o zakończeniu studiów z datą kiedy się obroniłem.
  • Odpowiedz