Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@Faraluch: Czekaj, moment, myślałem że w XXI w. obowiązki domowe są dzielone na partnerów. Dlaczego mowa tylko o kobietach?

Zysk generuje w postaci przyszłych pokoleń


Rodziców jest
  • Odpowiedz
@drago110: wymyśliłem rozwiązanie wszystkich problemów finansowych młodych matek:

- niech rodzą tylko dziewczynki (chłopców można abortować)
- niech się opiekują tymi dziewczynkami, z zysków z tej opieki niech się utrzymują na poziomie lepszym od przeciętnego pracownika IT
- dziewczynki dorosną, urodzą własne córki którymi będą się opiekować i kosić na tym kokosy

Niekończący się i permanentny dobrobyt i żadnych przeklętych samców nie potrzeba!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@drago110: czyli jako kawaler muszę zdechnąć z głodu w syfie, ponieważ jak rozumiem mężczyźni nie gotują ani nie sprzątają? xD
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: to miło, ze Ty się zająłeś mamą, ale to trochę mała próba. Oczywiście ze luka jest w dzisiejszych czasach dużo mniejsza i mam nadzieje ze się w miarę naturalnie kiedyś wyzeruje, a nie ze jakieś regulujące sztuczne mechanizmy wymyślą. Ale uważasz, ze te wszystkie badania pokazujące ile która płeć pracuje w domu są zmyślone?
  • Odpowiedz
@drago110: No w sumie jakby podliczyć WSZYSTKIE kobiety-kury domowe na świecie i przeliczyć ich pracę na zasadzie

1h sprzątania - 50 złotych
mycie okien - 30 złotych * ilość okien
...
To myślę, że mogłoby tak wyjść, nie wiem do czego się tu #!$%@?ć
  • Odpowiedz
@dolOfWK6KN: jak wpiszesz „unpaid care work research” to wyskoczy Ci dużo badań. Zrobić ten krok za Ciebie i wkleić Ci linki które wtedy wyskakują? Wtedy zaczniesz mi wytykać ze akurat te co wybrałam to są stare/złe/feministycznym bełkotem.

Większość z nich jest na podstawie ankiet. Jak znajdziesz jakieś szacujące ten czas w inny sposób to daj znać
  • Odpowiedz
@edgar_k: tak wyceniasz pracę swojej babci/matki/żony, którą włożyły w wychowanie dzieci, utrzymanie porządku w domu, robienie zakupów i gotowanie? Jakby kopały rów i go zakopywały? Powiesz im to w twarz?
  • Odpowiedz
@Faraluch:

różowa strefa gospodarki

to już wykopowe podziały tak daleko zaszły ze gospodarkę dzielimy na niebieskie i różowe paski?

Zysk generuje w postaci przyszłych pokoleń, darmowej opieki dla starszych ludzi (powinno to zapewniać państwo) i zysk w postaci że ich mężowie mają to zrobione (a jeśc coś muszą) i nie poświęcają na to czasu mogąc efektywniej pracować
  • Odpowiedz
tak wyceniasz pracę swojej babci/matki/żony, którą włożyły w wychowanie dzieci, utrzymanie porządku w domu, robienie zakupów i gotowanie? Jakby kopały rów i go zakopywały? Powiesz im to w twarz?


@powiedz: Czy one ten rów kopały dla siebie i swojej rodziny?
Czy one za pracę za ten rów odprowadziły podatek?
Czy jak sobie sam upiorę spodnie zamiast je zanieść do pralni to zyskałem?
Czy jak idę po zakupy do biedry zamiast
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Większość z nich jest na podstawie ankiet


@powiedz: Czyli nie są badaniem, a zadaniem domowym dla przyszłych socjolożek. Wiesz co ankiety mają wspólnego z realiami? Nic. Aż głupio dalej z Tobą dyskutować, skoro swoje opinie opierasz na internetowych ankietach.

Otworzyłem i przeczytałem kilka linków. Wszystkie piszą o pomocy socjalnej dla osób potrzebujących, czyli np. niepełnosprawnych. Daj jakiś link do obliczeń ile kosztuje praca kobiet i mężczyzn w domu.
  • Odpowiedz
@edgar_k: tak wyceniasz pracę swojej babci/matki/żony, którą włożyły w wychowanie dzieci, utrzymanie porządku w domu, robienie zakupów i gotowanie? Jakby kopały rów i go zakopywały? Powiesz im to w twarz?


@powiedz: A wiesz, ze akurat w moim przypadku na „macierzyńskim” był mój ojciec? I to za komuny.
Jego praca była gorsza czy powielasz seksistowskie stereotypy?

I oczywiście, żadna z nich ty seksistowska parówo, nie domagał się rynkowej zapłaty
  • Odpowiedz
@Fearaneruial:

Czy jak sobie sam upiorę spodnie zamiast je zanieść do pralni to zyskałem?


Ty nie, ale jak np upierzesz spodnie żony to ona zyskała, bo nie poświęciła ani czasu ani pieniędzy na upranie spodni, za co musiałaby alternatywnie zapłacić
  • Odpowiedz