Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mirki głupia sprawa. Komornik wszedł mi na wypłatę i konto bankowe. Chodzi o opłatę dodatkową za jazdę bez biletu z 2016 roku. Trochę o takich rzeczach zapomnialem bo dawno na gape nie jezdzilem no i niestety wróciło teraz ze zdwojona siłą. Do rzeczy.

Wypłata przyszła o ok. 1000 złotych mniejsza i co ciekawe niższa niż minimalna co według tego co wyczytalem już jest niezgodne z prawem (ciężko mi powiedzieć ile dokładnie zabrali bo nie mam jeszcze paska placowego a w tym miesiącu dodatkowo zabierają podatek za bonusy świąteczne). Co więcej z wypłaty która weszła na konto bank oddał z tytułu egzekucji kolejne prawie 900 złotych. Zostało mi całe 9 stów na życie ( ͡ ͜ʖ ͡) Według pisma powinna zabrać ok 920 złotych, a nie dwa razy tyle.

Powiedzcie proszę czy to w ogóle legalne? Co w tej sytuacji zrobić żeby odzyskać pieniądze? Komornik telefonu nie odbiera, wzialem jutro wolne żeby iść do Izby Komorniczej ale nie wiem czy cokolwiek tam zalatwie. Są jakieś inne drogi?

#komornik #prawo #windykacja #finanse
  • 16
@Taszi: pieniądze blokuję i przesyła bank więc jeśli zabrał Ci więcej to raczej uderzaj do niego czemu przesłał kasę dalej. Komornik sam z siebie nic nie klika i przekazuje tylko robią to pracownicy banku. Po za tym co to za kwoty.. Z tego co piszesz brzmi to o wiele więcej niż powinno. Nie odbiera telefonu to pisz maila. Na maile powinni odpowiedzieć.

Po za tym kiedy co i jak? Całkiem możliwe,
@Taszi: kłania się komornik
pretensję co do wysokości potrącenia możesz mieć WYŁĄCZNIE do zakładu pracy - pamiętaj, że komornik jedynie pośredniczy w przekazywaniu środków pieniężnych (oczywiście pod przymusem) od dłużnika na rzecz wierzyciela. Więc to też na zakładzie pracy spoczywa obowiązek wyliczenia prawidłowej wysokości potrącenia. Jeśli chodzi o bank to obowiązkowo bank musi pozostawić ci do wypłaty kwotę wolną od zajęcia i nie powinien przekazywać jej na rzecz postępowania - niestety
O kurcze, komornik się zidentyfikował, tylko teraz nie pisz tu że chcesz budynek pasty podpalić # pdk
@Taszi: mireczek @Klauzula_wykonalnosci wyjaśnił mniej więcej konkretnie co i jak, szkoda czasu na izbę, radziłbym zrobić szybki telefon do komornika, jeżeli na konto wpływa Ci tylko i wyłącznie wynagrodzenie to powinien po analizie wyciągu, jeżeli mu taki prześlesz, zwolnić środki, jeżeli wpływają tam inne rzeczy i po prostu przekroczyłeś kwotę wolna od zajęcia to może być gorzej. Zajęcie i sprawa to świeży temat?
@ste3: to akurat byl asesor, nie komornik.
@fifithebest dyscyplinarka i zawieszenie, nic więcej nie wiadomo, mega głupota z jego strony, ale zabrakło mi chociaż lekkiej solidarności w środowisku, fakt faktem, że dzisiaj nikt się nie wychyli, ale za poprzedniego prezesa jakoś tak chyba więcej odwagi było ¯_(ツ)_/¯ a dzisiaj to tylko: "tak panie wiceministrze, oczywiście panie wiceministrze, opłata 1% też się znajdzie" #pdk
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fifithebest: @Klauzula_wykonalnosci: dzięki za pomoc, wiem już więcej. Faktycznie wizyta w Izbie nic nie pomogła bo było zamkniete ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dziś byłem u Pani komornik (dość niemiłej swoją drogą), która stwierdziła że przy okazji tej sprawy zabrała dodatkowo kasę za inny mandat gdzie sprawa była z 2017 roku i wtedy nie miała z czego zabrać, a sprawa się nie przedawniła. Ma mi wysłać