Wpis z mikrobloga

Hej. Mógłbym was prosić o pomoc w materiale Łukasz Budowlaniec prawdziwa historia. Potrzebuje najlepiej fakty z filmów i zaprzeczenia. Troche już mam ale wiem ze jest tego tak pełno ze wystarczy na 10 min film. Wszystko ma wyglądać jak film prawdziwa historia Najmana.zero hejtu bo facet się sam wyjaśnia na odcinkach. Pozdrawiam
#domza150tysiecy
  • 37
@adambudowlaniec: dla urozmaicenia kilka przemyśleń szefuńcia: https://youtu.be/JdNPd12kWRQ 2:48 ; 13:12; 29:18 (początek sukcesu); 29:50 (czyżby na podstawie tego można wysnuć wniosek, że "Picikłak4" był zaplanowanym clickbaitem?). Najciekawsze są materiały w których mówi wprost o obchodzeniu ZUSu (były np: filmy, zamim jeszcze pojawił się Kawa w firmie - kto ogląda od początku pewnie pamięta, dosyć szybko zostały zdjęte z repertuaru) ale tego chyba nie warto dawać bo to ciągle nosi znamiona przestępstwa.
@JetkaGietkaJakDetka: dzięki wielkie. Materiał będzie miał na celu wyjaśnienie LB. Nie zależy mi na propagowaniu hejtu czy jego kombinacji. Inspiruje się filmem o Najmanie i chociaż dużo z tym pracy i mam świadomość dislike’ow od kościoła LB to wiem ze warto pokazać ludziom jawne oszukiwanie ich.
@Dawidg22: pracuje na takich szalunkowych i się nie zgodzę bo mając sprzet ustawia to w jeden dzień w środek wrzuca siatkę zbrojeniowa. Chyba wymienialiśmy już opinie na ten temat ale moim zdaniem oszczędność czasu i pieniędzy na materiał nie duża 2500-3000 zł ale jednak.
@Dawidg22: dokładnie, tam jest tylko 125 cm nawet są takie po szerokości ale chyba z Firmy Doka. 1 dzień otwarcie szalunki i wrzucenie zbrojeń a 2 kończenie zbrojeń i zamknięcie szalunku. Nawet zbytnio by ich nie musieli wzmacniać bo Ankary idą co 60 cm. Złota robota, szkoda ze w Polsce tak mało popularna.. ale na zachodzie kubik super betonu to 100 e... kto by nie lał ścian monolitycznych jakby u nas
@adambudowlaniec: patrzycie na czas wykonania samych fundamentów, ale zapominacie o ważnym elemencie jakim jest czas dalszych prac
ile czasu fundament powinien zostać w szalunkach? ile czasu to powinno później wysychać zanim będzie można zrobić izolację przeciwwilgociową i kleić izolację termiczną? po ilu dniach można taki lany fundament obciążać (samo zasypywanie z zagęszczeniem to już jest chyba spore obciążenie)?
przy bloczkach zaraz po wymurowaniu jadą z izolacją przeciwwilgociową (według mnie też trochę
@aeiou86: Stary taki fundament jest lepszy niż bloczek uwierz mi. Te bloczki zreszta są robione z betonu B20 czyli jest tam 200 kg cm na 2300 kg materiału!!!! Teraz zalewa się już C 30/37 co najmniej. Wierz lub nie ale na zachodzie rozszalowywalismy po 16 h może taki szalunek. Pozniej izolacja lekka styrodur i zasypywanie. Tylko na zachodzie robią beton z białego cementu bez popiołów i dosypują 20% cementu szarego do
@Dawidg22: zgadza się nawet 60% a po 90 dniach jest w pełni wartościowy. Ten gorazdze premiom ma 75 % po 24 h i zawiera małe ilości popiołów jest az mleczno szary. Widać ze rozkminiasz bawisz się w budownictwo ? W jakim województwie?