Wpis z mikrobloga

@imajoke: Kapitaluch here, ale Januszexy, szczególnie w Polsce, trzeba trzymać za mordę, bo Polacy-dorobkiewicze nie potrafią into kapitalizm i myślą, że kapitalizm=niewolnictwo. Potem taki szeregowy pracownik też myśli, że kapitalizm = niewolnictwo, więc zagłosujemy za socjalistami i podatkami 90% dla Janusza

Pracowałem za granicą i w Polsce i tylko w Polsce spotkałem się z tak szerokim
- nieszanowaniem praw pracownika
- yebaniem i nieszanowaniem pracowników
- pogardą dla pracownika i jego
@niochland: Pracowałem kiedyś u gościa co świeżo wrócił z Anglii jak na początku sielanka zachodnie podejście do pracownika premie podwyżki. Zespół się trzymał razem zwiększyliśmy obroty że trzeba było zwiększyć zatrudnienie z 5 do 10 osób potem jeszcze kilka więcej. No ale jak szef poczuł pieniądz to z Johna zmienił się w ultra Janusza i poobcinał wypłaty zaczął się swoimi mądrościami wpieprzać w robotę cały zespół się zwolnił i rotacja taka
@imajoke @Soothsayer
Bo w prawdziwej wolności gospodarczej nie chodziłoby o to aby te "januszexy" zaczęły normalnie funkcjonować, a żeby powstała dla nich konkurencja na rynku i w wyniku niej ludzie mogli od ręki zmieniać pracę jak im się nie podoba, co doprowadziłoby do naturalnego polepszenia warunków pracowniczych. Na dodatek każdy bardziej ambitny mógłby sam łatwo zacząć prowadzić własny biznes, a nie widzieć siebie tylko w roli wyrobnika.