Wpis z mikrobloga

grypa na którą byłem chory nie powoduje śmierci u osób starszych. W przeciwieństwie do koronawirusa.


@Shatter: koronawirus, na który moja rodzina, znajomi (i może nawet ja, nie wiem, nie testowałem się) też nie powoduje. Czego to ma dowodzić?

i wystarczy obok kogoś oddychać żeby go zarazić, nie wiem czy wiesz ale wraz z twoim powietrzem również twoje zarazki z ciebie wychodzą


@Shatter: nie, w przypadku tych mitycznych bezobjawowów
  • Odpowiedz
@croppz: Taka sama gadka przy każdym "kryzysie" czy "katastrofie"... Nie chcę tutaj wchodzić w polemikę czy maseczki działają, a jeśli tak to jakie, kiedy, kto i jak ma nosić, ale po zamachach w WTC też była panika bo terroryzm i... Czy to taki problem dać się obmacywać i przeskanować na lotniskach? Czy to taki problem dać sobie przeskanować bagaż przy centrach handlowych i większych obiektach np hotele (patrz: Moskwa)? Tutaj
  • Odpowiedz
@Krupier: z drugiej strony: kolega zachorował na grypę, to była zwykła grypa, a utrata smaku i węchu była tylko dodatkiem. 5 dnia choroby przyszło ozdrowienie, 6 dnia pojechał na miasto, pozałatwiał kilka spraw. 7 dnia wróciła choroba z podwójną mocą, 8 dzień testy, 9 dzień wynik pozytywny.10 i 11 dzień : dzwonienie po ludziach z którymi się widział. Łączny czas choroby 27 dni, z czego 20 dni ciężkiej, do dziś
  • Odpowiedz
z drugiej strony: kolega zachorował na grypę, to była zwykła grypa, a utrata smaku i węchu była tylko dodatkiem. 5 dnia choroby przyszło ozdrowienie, 6 dnia pojechał na miasto, pozałatwiał kilka spraw. 7 dnia wróciła choroba z podwójną mocą, 8 dzień testy, 9 dzień wynik pozytywny.10 i 11 dzień : dzwonienie po ludziach z którymi się widział. Łączny czas choroby 27 dni, z czego 20 dni ciężkiej, do dziś kaszle, mimo że
  • Odpowiedz
@Krupier: Kiedyś pytałem się lekarza, czy jestem chory, dziś wystarczy napisać posta i zaraz ktoś ci odpisze. Nie ważne że masz studia, 5 lat praktyki, kochasz medycynę. Zaraz znajdzie się spec,co przeczytał dwa artykuły w sieci i też jest znawcą medycyny. I określa szybko, że jest w pełni zdrowy. A potem umrze przed 40.
  • Odpowiedz