Wpis z mikrobloga

“To prevent delays in release of the vaccine at time of pandemic, the pandemic vaccine supply contract stipulates that the Government of Canada will indemnify the manufacturer against any claims or lawsuits brought against it by third parties,” the document reads.


@Usmiech_Niebios: w stanach jest takie samo prawo od lat 70. Zostało wprowadzone, bo szczepionki były po prostu nieoplacalne w ich systemie prawnym.
  • Odpowiedz
@baobabtoudi: bo nie są frajerami. Dobrze wiedzą, że jest ciśnienie na szczepionkę i dobrze wiedzą, że skutki uboczne będą jak zawsze. Mogli to rozegrać według swoich zasad i tak zrobili, żeby zaoszczędzić miliony dolców, które pewnie by zapłacili, bo na pewno znalazłoby się kilka osób np. w USA z cięższymi powikłaniami.
  • Odpowiedz
@Splendor: Uwielbiam być antyszczepionkowcem który ma w sobie więcej szczepionek niż 99,99% polaków :D Tylko w ciągu 3 lat wydałem na szczepionki pewnie z 3-4k i to mając darmowe szczepienia i płacąc tylko za szczepionki, a nie chcę przyjąc tej (z wielu powodów) i z automatu jestem antyszczepionkowcem. Co oznacza że każda osoba która ma mniej szczepionek niż ja powinna być nazwana kim? super anstyszczepionkowcem? Co pewnie też tyczy się
  • Odpowiedz
Zrównywanie ludzi niepewnych skutków ubocznych szczepionki opracowanej w rekordowo szybkim czasie z szurami którzy doszukują się powiklan autyzmowych w sprawdzonych szczepionkach (np. na tężec) i rozdzielanie ludzi na tych którzy chcą się wszystkim szczepić albo w ogóle to dzbanizm.


@B0mblak: Chodzi o to, że poziom dyskusji i źródła danych są bardzo podobne dla obu tych grup nawet jeżeli je rozdzielimy. Samo stwierdzenie "opracowanej w rekordowo szybkim czasie" świadczy o braku
  • Odpowiedz
@WalesakEuropejski: Ale co to ma do rzeczy? W sensie mój wiek i co widziałem? Wszystko co napisałem ma sens by wspomnieć w tej dyskusji (jako osoba która wie sporo na temat szczepionek i bez problemu przyjeła ich od cholery - a mimo to nie chce tej brać z wielu powodów, o których pewnie już nie raz pisano). TO o co pytasz, brzmi jak pytania sfrustrowanego dzieciaka któremu zabrakło argumentów więc
  • Odpowiedz
@Loloman: piszesz, że przyjąłeś dziesiątki szczepień jakby to miało cokolwiek wspólnego z tematem.
Umówmy się, o działaniu, powstaniu czy skutkach ubocznych żadnej z nich nie miałeś pojęcia. I teraz strugasz wielce oświeconego bo się igłą dałeś kłuć xD
Może po przyjęciu dziesiątej powinieneś automatycznie stać się członkiem Polskiego Towarzystwa Wakcynologi xDDD
  • Odpowiedz
czemu pfizer zrzekł sie odpowiedzialności za skutki uboczne?


@baobabtoudi: bo kuźwa nie dali im 8 lat na przeprowadzenie prób tak, jak trzeba?

Wolisz nie do końca pewną szczepionkę, 8 lat lockdownu czy może zostawienie jak jest bez lockdownu i niech sobie mutuje w nowe odmiany, przez co wszyscy przejdą go po 5 razy? Już po jednym przejściu masz prawie 10 razy wyższe ryzyko wylewu i trwałe uszkodzenia serca.
  • Odpowiedz
@WalesakEuropejski: Miałem. W porównaniu do Ciebie czytam o miejscach do których jeżdżę, szczepionkach i ich powikłaniach. Należę raczej do osób co czytają każdą ulotkę każdego leku który dostaje,kupuje lub zostaje mi przypisany.
Więc wiem dokładnie o wszystkich szczepionkach które przyjąłem.
Zresztą patrząc co wypisujesz i jak to może najpierw dorośnij a potem dyskutuj? Piszesz jak 11-13 letnie dziecko i jest to kosmicznie irytujące. Nie chce mi się z Tobą nawet
  • Odpowiedz
@Loloman: po prostu Cię wyjaśniłem, dostałeś bólu dupy, do rzeczonych argumentów nijak nie jesteś w stanie się odnieść więc jedynie co możesz to napisać, że jestem gówniarz 11-13 lvl i że w sumie to nie chce Ci się ze mną rozmawiać.

Oczywiście do tego zupełny brak argumentów z mojej strony choć tego w jaki sposób twoja ogromna kwota wydana na szczepienia (nie bagatela 3-4k) miałaby jakkolwiek uwiarygodnić Twoje szczurskie poglądy,
  • Odpowiedz
Wolisz nie do końca pewną szczepionkę


@tomtom666: No to niech nie mówią, że jest spoko. Ona jest potrzebna, ale wołanie na mnie antyszczepionkowiec, gdzie po prostu mam obawy o długoterminowe działanie jej chyba nie jest na miejscu.
  • Odpowiedz
@WalesakEuropejski: Serio nawet takich podstaw nie rozumiesz? :D To wyjaśnia sporo :D Masz bardzo duże problemy z logicznym myśleniem. Polecam sporo nauki matematyki - aż tak nie przydaje się w życiu ale uczy logiki a ta się już mocno przydaje. Wtedy byś więcej rozumiał i nie dyskutował jak zwykle sfrustrowane dziecko :)
  • Odpowiedz
@TomdeX: żadna szczepionka nie jest tak do końca przebadana - dosłownie żadna, bo ciągle pojawiają się nowe zależności, jedne szczepienia chronią przed niektórymi nowotworami, inne zwiększają ryzyko bo przechorowanie choroby wytwarza przeciwciała, które niszczą ten nowotwór, a szczepionka już nie.

Dlatego jak chcesz przeciwstawiać się szczepionce "bo nie jest tak do końca pewna", to możesz już zacząć przeciwstawiać się wszystkim.

Albo pogodzić się z faktem, że ewentualne ryzyko skutków ubocznych
  • Odpowiedz
@tomtom666: Z tego, co czytałem, to producent zrzekł się odpowiedzialności, ale także zrezygnował z zysków. Państwo natomiast nie zrzeka się odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
@sketel: no wypadałoby się zrzec zysków jak lek idzie bez pełnego pakietu, ale nie wierzę, że nic na tym nie zarobili.

Z drugiej strony jak trzymają patenty to może im się opłacać puścić to bez zysku teraz, a potem kosić na patencie miliardy. W końcu technologia jest absolutnie przełomowa.
  • Odpowiedz
@Loloman: a potrafisz się odnieść do czegoś co napisałem? Potrafisz w jakikolwiek sposób merytorycznie mnie wyjaśnić? Bo jak nie to nie jesteś w stanie argumentami zagrozić 13 letniemu, sfrustrowanemu gówniarzowi xD
I na co Ci tyle tych szczepień było? xD
  • Odpowiedz