Wpis z mikrobloga

@cecyl: no tak, wszystkie stanowiska obsadzone, nabór jest jak senior umrze ¯_(ツ)_/¯


@Arogancky: karierę trzeba prowadzić bezlitosną. Po trupach do celu.

@kimikini: a tak serio, być może to znak, że w końcu zróżnicuje się zawód software developera od software engineer.
@kimikini: @GienekZFabrykiOkienek: @szaloneneutrino: @yggdrasil: Samemu rok temu odchodziłem z poprzedniej firmy jako mid (świeżo po awansie), bo umiałem wszystko co było potrzebne w tej organizacji. Rok temu udało mi się dostać do dobrej, wymagającej firmy z branży ecommrce i mając 3 lata expa jestem juniorem i szczerze to za takiego się jeszcze uważam. Ilość wiedzy, której musiałem się nauczyć w ciągu pierwszych miesięcy przytłaczała, a wcześniej o większości
@Jurix: No to jak koleś opisywał stanowiska juniora i mida w artykule to faktycznie miało sens stwierdzenie, że więcej niz pół roku (tu moze trochę przesadził) to zwykle oszczędzanie na pensji. Generalnie w 6 może 12 miesiecy to powinieneś ogarnąć to nad czym pracujesz w miarę na tyle, żeby sie co 5 min nie pytać o co chodzi, a tak koleś mniej wiecej zdefiniował juniora.
@szaloneneutrino: A co jeśli na juniorskim stanowisku mam pensje mida (przynajmniej względem standardów rynkowych) :P? Tytuł to tylko tytuł, tak długo jak kasa odpowiada umiejętnościom to nie widzę problemów.

Akurat mój dział pracuje nad trudną biznesowo domeną i nawet seniorzy mają problem przez rok ją opanować, co utrudnia jej implementacje, no ale nie każda firma ma takie problemy.
Tytuł to tylko tytuł, tak długo jak kasa odpowiada umiejętnościom to nie widzę problemów.


@Jurix: No to wiadomo, że jak kasa sie zgadza to tytuł nieistotny, ale wiesz w dużym korpo to jak podwyżki są raz na rok i jest to sformalizowany proces to przytrzymanie jakiemuś % pracowników awansu na ten drugi szczebelek z wielu, których tam jest i nie nazywaja sie juz tak prosto jak junior, mid, senior, pozwala firmie