Wpis z mikrobloga

bardzo czesto jak jade jako czerwony to zatrzymuje sie by ustapiec zielonemu z prawej a ten tez sie zatrzymuje xD a jak ktos za mna jest to jeszcze trąbi xD Czy zielony ma na 100% pierwszenstwo przed jadacymi z lewej strony???


@hadesPL: zielony ma pierwszeństwo. Lepiej się zatrzymuj i puszczaj bo trafisz na kogoś kto zna przepisy (a nie jest debilem w stylu "jadę główniejszą drogą to mam pierwszeństwo"), uderzysz w
  • Odpowiedz
Gdyby mapa była bardziej oddalona, to byłoby widać, że na tej szerszej trochę wcześniej jest brama wjazdowa, która wyraźnie oddziela publiczna od prywatnej.


@CapaldiTheDoctor: a są znaki "droga wewnętrzna", "parking" czy jakieś takie? Bo jak nie, to dalej może to być droga publiczna, tylko ktoś sobie bramę na niej postawił.

Zresztą już mniejsza o to, o zasadę chodzi - trzeba oddalić mapę żeby zobaczyć jakąś oddzielającą bramę, a gdyby tej bramy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hadesPL: tak swoją drogą to na rondach jest podobnie. Auto na rondzie ma ustępować wjeżdżającemu(też reguła prawej ręki) o ile on nie ma znaku "ustąp pierwszeństwa" jednak takie ronda w przyrodzie nie występują

@QBA__: u mnie jest np takie dziwactwo, znaku ronda tam nie ma, tylko kształt, bo to jakiś wymysł na terenie CH i każdy tam jeździ jak uważa
UnitrA - > @hadesPL: tak swoją drogą to na rondach jest podobnie. Auto na rondzie ma ...

źródło: comment_1608983339WuNmYIGtuVkPLglHBCraoK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom666: Przecież po napisał że to strefa ruchu jest. Takie dał założenie do całej sytuacji. To chyba można mu wierzyć, a nie zastanawiać się czy aby na pewno.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomtom666: A tak to racja. Bo wyjazd z miejsca parkingowego wcale nie musi być włączaniem się do ruchu. Włączanie się do ruchu to wjeżdżanie na drogę publiczną - czy to z drogi prywatnej czy z miejsca parkingowego przy drodze publicznej.
  • Odpowiedz
To w takim razie skąd wiesz ze te boczne tez nie są dalej publiczne?


@CapaldiTheDoctor: no właśnie nie wiem, stąd wszystkie problemy. Przepisy są niejasne. Nie raz nie dwa razy miałeś sytuacje, gdy takie same kolizje na tego typu drogach przez różne sądy były różnie interpretowane. Kolejny przykład to linia zatrzymania stop bez znaku stop, obowiązuje czy nie obowiązuje? Takich linii też masz mnóstwo w Polsce na tego typu parkingach przy
  • Odpowiedz
@QBA__: Występują, występują ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale z tego co pamiętam, to żeby to się nazywało rondem to musi być znak ruchu okrężnego i ustąp pierwszeństwa, w przeciwnym wypadku jest to skrzyżowanie o ruchu okrężnym
  • Odpowiedz
@tomtom666: No nie. W przepisie masz jasno zaznaczone ze zatrzymania związanego ze znakiem. Dodatkowo idąc interpretacja, że sama linia zmienia pierwszeństwo trzeba by zmieniać układ skrzyżowani po opadach śniegu. Nie bez powodu znaki dotyczące pierwszeństwa maja unikatowe kształty.
  • Odpowiedz
@CapaldiTheDoctor: ja to wiem, ale były już wyroki skazujące oparte na interpretacji że linia bez znaku jednak zobowiązuje.

A opady śniegu faktycznie zmieniają pierwszeństwo na skrzyżowaniach ze znakami poziomymi, co nam wbijali do głowy na kursie.
  • Odpowiedz
@tomtom666: Nie widziałem takiego wyroku, trzeba by zajrzeć w uzasadnienie. Możliwe ze istniały inne istotne okoliczności. Będę miał chwile to z ciekawości poszukam, bo do tej pory widziałem głównie roztrzygnięcia zgodne z linia „brak znaku - brak zmiany pierwszeństwa”
  • Odpowiedz
@tomtom666: Odwołanie wyżej i najprawdopodobniej wyrok byłby inny. Chyba, że wykopek o czymś zapomniał wspomnieć. Sytuacja z tym i tak jest jaśniejsza niż z wypadkiem podczas wyprzedzania pojazdu skręcającego na skrzyżowaniu. To dopiero są cuda i gwalty na logice ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz