Wpis z mikrobloga

Widziałem kilka artykułów o pozwach zbiorowych przeciwko cdpowi. I mam taką rozkminę, może ktoś wie

Nie znam się na prawie, ale jak to działa, że kancelaria składa pozew i wzywa poszkodowanych do dołączania. Okej to jeszcze jest dla mnie pojęte, ale pozew złożono w sądzie okręgowym w Kalifornii. Jak ten sąd miałby wydać wyrok ws. ewentualnych strat które mogli ponieść inwestorzy, którzy zakupili papiery wartościowe notowane na polskiej giełdzie i na podstawie jakiego prawa to orzecznictwo miałoby występować?

#cyberpunk2077 #gry #prawo
  • 9
na podstawie prawa z dupy. Ciekawe czy te dzbany też pozywają kluby piłkarskie za przegrane mecze i kupony.


@kosti9191: no jak przed meczem trener mówi, że drużyna przyjechała tylko po zwycięstwo, albo, że wygrają to imo pozew się należy. Tutaj też no cdp prawdopodobnie kłamał co do stanu technicznego gry. Tylko nie kumam dlaczego to ma oceniać sąd w Kalifornii xD
@OsraneMajtyXD: Rozumiem reklama kancelarii przez pozew którego nie mogą wygrać. Mogliby w Polsce do sądu w Poznaniu wnieść sprawę przeciwko Trumpowi, że nie wybudował muru z Meksykiem. Taka skala absurdu jest dla mnie w tych pozwach, aczkolwiek może się mylę i rzeczywiście orzecznictwo w Kalifornii ma takie możliwości.