Wpis z mikrobloga

  • 35
Moja siostra na #emigracja #uk:

tu są inne pieniadze, inne życie, nie mogłabym wrócić do Polski, gdzie jest bieda, zarabiam dobrze, o nic się nie martwię, na wszystko mnie stać


Również moja siostra:

no na nic nie mam czasu, pracuję od 7 do 17, pół godziny na dojazd w jedną stronę, tutaj mieszka 20k ludzi, więc nic nie ma, żadnych rozrywek, tylko xbox i grill w lato, chodzę spać o 21, wstaję o 5 i tak w kółko


No ekstra to lepsze życie na angielskim zadupiu xD a ja sobie pracuję w Polsce za średnią krajową w korpo, codziennie 8 godzin, śpię 5-6 godzin, bo się nie męczę, w domu jestem po 15 i cały dzień mój do wykorzystania.
red7000 - Moja siostra na #emigracja #uk:
 tu są inne pieniadze, inne życie, nie mogł...

źródło: comment_1608841308Nnf9VeHZx05T6P9I8cZKg0.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@red7000: kwestia tego jak się rozwiniesz. gdybym nie miał jaj to bym nadal siedział w magazynie w którym zacząłem pracę jak przyjechałem do Anglii za minimalną. jak się dowiedziałem od szefa, że jego dyrektor powiedział, że muszą wziąć kogoś z zewnątrz na teamleadera i go nie dostanę to pomachałem wypowiedzeniem jak tylko dostałem inną pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
koniec końców robię 2-8h dziennie na kontraktach .
  • Odpowiedz
@lekkonieobecny: Powtórzę się, standard życia jest subiektywny.

Jaki % ludzi w Polsce żyje od 10 do 10 gdzie pod koniec miesiąca, nie ma na nic hajsu, ja się tym nie martwię, mam mega spokojne i ułożone życie, dzięki tym zarobionym przeze mnie 'drobniakom'
  • Odpowiedz
@Victim: no nie w pełni subiektywny. Wiadomo, że różnym ludziom różne rzeczy się podobają. Ale nie powiesz mi, że nie ma obiektywnej różnicy, jak chcesz kupić sobie nie wiem, gamingowego laptopa za 10k i w kraju x kupujesz sobie takie cudo w ramach miesięcznej wypłaty, a w kraju y musisz zbierać na to cały rok.

Z kolei odnoszenie się do postu OPa jest nadal bez sensu, bo porównujesz dwie osoby w
  • Odpowiedz
@red7000: Jakby zrobiła to zaraz na początku to jeszcze rozumiem, to trochę tak z polonią w USa której sie wydaje że w Polsce ciągle panuje PRL/lata 90te
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
OP nie wiem czy piszesz serio czy na głowę upadłeś. Porownujesz dwie zupełnie różne prace wykonywane przez dwie konkretne osoby. Spójrz może na koszty życia w Polsce i UK przy minimalnej krajowej w obu przypadkach. Prawda jest taka że pracując za gołą minimalną w obydwu krajach, w UK żyje ci się lepiej. Poprostu minimalne wynagrodzenie na zachodzie pozwoli ci mieć statystycznie wyższy standard życia niż w Polsce. A gdy już poprawiłeś swoją
  • Odpowiedz
Nie wiem, ale coś jest depresyjnego w tej Polsce. Nie wiem dlaczego jakoś lubię być w obcych miejscach mimo wszystko. Jakoś lżej na sercu. Plus pewnie jednak więcej oszczędza. Stać ją pewnie na lepsze wakacje i rzeczy niż jakby była w pl
  • Odpowiedz