Wpis z mikrobloga

Moja mała analiza, dlaczego "prawdopodobnie" warto teraz kupić akcje CDR.

Na dobrą sprawę najgorsze wieści mamy za sobą. Redzi ogłosili na twitterze, że można zgłaszać prośbę o zwrot do 21 grudnia, po tym okresie będzie to już raczej utrudnione. Po drugie wczoraj otrzymaliśmy informację, że CP77 sprzedał się w ponad 13 mln egzemplarzy, czyli poniżej konsensusu, co w niewielkim stopniu wpłynęło na dzisiejszy kurs.

Z dobrych rzeczy, które nas czekają to patche w styczniu i lutym, które prawdopodobnie pozwolą wrócić grze na psn. Do tego otrzymamy zapowiedź pierwszych dodatków do gry, a wraz z nimi prawdopodobnie dodanie brakujących elementów. Wielu graczy niezadowolonych z aktualnego stanu gry i tak zapowiada, że kupią grę jak zostanie połatana, co pewnie wpłynie na lepszą sprzedaż w przyszłym roku.
W pierwszym kwartale przyszłego roku CD Projekt ma ogłosić strategie na kolejne lata, co zwykle wpływa pozytywnie na wyobraźnie inwestorów - patrz strategia PKN Orlen.

Warto również zaznaczyć, że w ostatnich dniach już po największych spadkach największe fundusze zwiększyły swoje krótkie pozycje na CDR. Widać, że za wszelką cenę sprzedają pożyczone akcję, żeby utrzymać kurs nisko i wywołać efekt domina. Jak widać tak się nie dzieję i w przeciągu najbliższych miesięcy może dojść do efektu short squeeze, co spowoduje nagły wzrost akcji.

Z grubsza to by było na tyle, nikogo nie naganiam na zakup, po prostu chciałem się podzielić moimi przemyśleniami. Znając życie pewnie po nowym roku wszystko runie w dół. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda #cdprojektred
  • 28
  • Odpowiedz
@Szymas1234576847456: ja bardzo w skrócie:
Kapitalizacja: 27 mld złotych
C/Z: 97+
spory spadek zaufania i oczekiwań
następna gra będzie za lat? 6? 8? 10?

jedyne na co można liczyć to bardzo dobre raporty finansowe. Jest naprawdę sporo spółek które przyniosą pewniejszy zysk w krótszym okresie.
  • Odpowiedz