Wpis z mikrobloga

Moja mała analiza, dlaczego "prawdopodobnie" warto teraz kupić akcje CDR.

Na dobrą sprawę najgorsze wieści mamy za sobą. Redzi ogłosili na twitterze, że można zgłaszać prośbę o zwrot do 21 grudnia, po tym okresie będzie to już raczej utrudnione. Po drugie wczoraj otrzymaliśmy informację, że CP77 sprzedał się w ponad 13 mln egzemplarzy, czyli poniżej konsensusu, co w niewielkim stopniu wpłynęło na dzisiejszy kurs.

Z dobrych rzeczy, które nas czekają to patche w styczniu i lutym, które prawdopodobnie pozwolą wrócić grze na psn. Do tego otrzymamy zapowiedź pierwszych dodatków do gry, a wraz z nimi prawdopodobnie dodanie brakujących elementów. Wielu graczy niezadowolonych z aktualnego stanu gry i tak zapowiada, że kupią grę jak zostanie połatana, co pewnie wpłynie na lepszą sprzedaż w przyszłym roku.
W pierwszym kwartale przyszłego roku CD Projekt ma ogłosić strategie na kolejne lata, co zwykle wpływa pozytywnie na wyobraźnie inwestorów - patrz strategia PKN Orlen.

Warto również zaznaczyć, że w ostatnich dniach już po największych spadkach największe fundusze zwiększyły swoje krótkie pozycje na CDR. Widać, że za wszelką cenę sprzedają pożyczone akcję, żeby utrzymać kurs nisko i wywołać efekt domina. Jak widać tak się nie dzieję i w przeciągu najbliższych miesięcy może dojść do efektu short squeeze, co spowoduje nagły wzrost akcji.

Z grubsza to by było na tyle, nikogo nie naganiam na zakup, po prostu chciałem się podzielić moimi przemyśleniami. Znając życie pewnie po nowym roku wszystko runie w dół. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gielda #cdprojektred
  • 28
@Szymas1234576847456: Ktoś tu zapomniał o ewentualnych pozwach (Amerykanie się szykują) . Problemach z pracownikami (a takie przecieki były). Ponadto nie znamy dokładnej liczby zwrotów. (Jak podadzą, że było ich dużo to kurs raczej nie wystrzeli) no i kto grę kupi w 2021 roku po tych skandalach? plus milion niewiadomych. O tych fundach to już nawet nie wspomnę. Strategia to trochę za mało. Ale każdy robi co chce ;-)
@sindar: Mimo skandalu gra sprzedaje się zaskakująco dobrze, więc będzie tylko lepiej. A sprzedawać się na pewno będzie przez następne pół roku bo jest duża grupa ludzi, która nie kupuje gier na premiery tylko czeka na promocje i łatanie. Btw, za co chcą pozwać cdpr?
@sindar: Te pozwy to jest jedno wielkie XD, bardziej jakieś pseudo kancelarie chcą sobie zrobić darmową reklamę. Równie dobrze mogę pozwać Muska, że parę miesięcy temu pisał na twitterze, że kurs tesli jest za wysoko, a od tego czasu kurs tylko urósł ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do zwrotów to one już są uwzględnione w tych 13 mln, więc co to za różnica czy jest ich 500
@Szymas1234576847456: No bardzo duża różnica. Jeśli zostało zwróconych np: 10 milionów czy tam 5 to raczej oni tej gry już nie kupią. To bardzo robi różnice. Jak bardzo to przekonasz się jak to ogłoszą. No chyba, że zwrotów nie było dużo to nie będzie problemu.
@sindar: Sprzedaż z preorderami to 13mln do 10-to. Wszystkie zwroty uwzględnione i odjęte że gloszen min. mailowych do 21-go. To już będzie tylko rosnąć(sprzedaż). Nie wiem do czego się tu jeszcze #!$%@?ć i nie rozumieć. Cena akcji to inna sprawa-albo spadnie albo urośnie.
@d1ck: Czego nie rozumiesz. Nie ogłosili ile zostało zwróconych. To ważna informacja. Ale o czym tu dyskutować z wykopkami którzy nie potrafią analizować. Powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sindar: To nie jest świeże info. Jedyne co jest widoczne to gra na spadki. Mnogość złych informacji na temat cd przewyższa skalę realnego problemu. Temat cdp będzie obrzydzany do czasu jak fundy wyjdą z shortow. Wspomnisz jeszcze moje słowa.