Wpis z mikrobloga

zdarza wam się grać od innej daty startowej, niż domyślna?
ja co prawda dawno już nie grałem w ogóle, ale czasem mnie korciło, żeby może zacząć kiedy indziej, ale jakoś tak takie bardziej ograniczone mi się wtedy te scenariusze wydają.
#eu4
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@kossakov: nope, 95% graczy gra z 1444.
W jakimś dev dairy twórcy mówili o tym, że to był błąd że dali możliwość wyboru dowolnej daty, a potem musieli uzupełniać dane historyczne dla setek lat dosyć doklanie, a nikt z tego i tak nie korzystał. Dlatego w CK3 już masz tylko dwie daty do wyboru, w kolejnych grach pewnie będzie podobnie
@kossakov: na innych datach nawet osiągnięć nie da się zdobywać (wyjątek jest ten dla USA)
Ale zawsze można się pobawić w wygrywanie potopu i zdobywanie PU nad Rosją w trakcie dymitriad albo po prostu pograć Napoleonem. Aż będę musiał sprawdzić czy powstanie kościuszkowskie jest w grze oraz czy Kościuszko nie jest przypadkiem jednocześnie generałem w USA i w Rzepie
@kossakov: @Diamond-kun: @guest: @Imperator_Wladek: Można zacząć niepodległą Szwecją chyba w 1447 roku, jak się nie chce bawić w wywalczanie sobie niepodległości, a poza tym to raczej dla zabawy, bo trudno coś ugrać jak nie wybierzesz idei samemu. Kiedyś zacząłem Polską przed wojną trzynastoletnią bo chciałem sprawdzić czy będą historyczni dowódcy. Jak się okazało, zadbali nawet o takie szczegóły i co ciekawe gdy się wtedy zacznie, to na terytorium
Nie wiem jak inni ale jagram tylko 1444 bo na innych datach i tak nie ma osiągnięć a zawsze jakieś mi wejdzie nawet jak gram 4fun