Wpis z mikrobloga

@Foht: Ja jestem świeżo po studiach i mam 1,5 roku doświadczenia zawodowego wiec powiem tylko to co mówili mi koledzy z pracy lub to co czytałem w Internecie - należy stosować słownictwo angielskie gdyż umożliwia to późniejsze przejęcie kodu przez „kogokolwiek”.
@Foht: w sumie nic, o ile masz pewność, że przez cały czas życia projektu wszyscy którzy go dotkną będą mówić doskonale po polsku. Nie bez powodu najlepszym wyborem języka przy rozpoczęciu nauki programowania jest język angielski.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Foht: to ze konstrukcje/słowa kluczowe języka i tak są po angielsku, więc z miejsca masz pomieszanie polskiego z angielskim. Dodatkowo nie zawsze jest pewne ze z tym kodem już zawsze będzie pracować osoba mówiąca po polsku. Angielski to standard, tyle.
@Wurmloch @SrubokretUdarowy @Marmite też myślę, że chodzi głównie o utrzymanie ale jeśli ktoś krótkowzrocznie uzna, że projekt nie będzie rozwijany przez nikogo innego ( ͡° ͜ʖ ͡°) to może pisać po polsku i to nie czyni programisty niepiszącego po angielsku gorszego, a mam takie wrażenie jak czytam niektóre posty czasami, że niektórym się tak wydaje i jak zapytać ich po co ten angielski to w sumie taka sztuka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Foht: a przeczytałeś mój fragment o tym ze instrukcje w języku, nazwy wbudowanych obiektów, metod itp i tak są po angielsku więc pisząc zmienne po polsku z miejsca masz trudniejszy do rozczytania miks polskiego z angielskim?
@Foht: @Marmite: dokładnie tak, to lekka odmiana długu technicznego. Jak projekt jest in-house i będzie rozwijany tylko przez polskich programistów, w niczym to nie szkodzi. Ale PM który daje takie gwarancje jest raczej niepoważny i niewiele w życiu widział, a to świadczy też o zespole.
@Marmite: tak, średnio do mnie trafia. Nazwa zmiennej ma opisywać co się w niej znajduje, więc jak ktoś ogarnia dobrze angielski i polski to nie powinno być problemu, zwłaszcza ze statycznym typowaniem. Oczywiście wiadomo, że lepiej mieć wszystko jednolite ale nie jest to raczej bardzo znaczący argument.
Nazwa zmiennej ma opisywać co się w niej znajduje, więc jak ktoś ogarnia dobrze angielski i polski to nie powinno być problemu, zwłaszcza ze statycznym typowaniem

@Foht: Statyczne typowanie podpowie ci typ zmiennej, a nie jej przeznaczenie. Kod ma być czytelny, to jest absolutna podstawa. Mieszanie języków zmniejsza tę czytelność, więc nie przynosi żadnej korzyści, wprost przeciwnie. Książki albo artykuły też nie są pisane trochę po polsku a trochę po angielsku,