Wpis z mikrobloga

Szczepionka na Covid-19 podawana jest w stanach od niespełna tygodnia, a ofiary powikłań poszczepiennych są już liczone w tysiącach.
To nie są dane sondażowe lub przewidywania, tylko oficjalne dane z departamentu zdrowia Stanów Zjednoczonych. Na stronie cdc.gov zamieszczono dokument, według którego już u 3150 osób zaobserwowano ciężkie powikłania po przyjęciu szczepionki.

#koronawirus
  • 73
@MARCIN1142: Ja pieprzę... nic dziwnego że takie szuryzmy publikujesz na wypoku jak za źródło bieżesz nczas! ;)

Dokument do którego linkują wskazuje że:
1. Dotychczas podano 272001 dawek

2. Zanotowano 6 (nie tysiące, ale dosłownie 6) przypadków wstrząsu analfilaktycznego. Wszystkie te przypadki wystąpiły w czasie rekomendowanego okna obserwacyjnego i to są te poważne sytuacje. Nikt nie zmarł. Normalnie się pacjentami zaopiekowano bo pacjenci nie opuścili miejsca w którym byli zaszczepieni.

3.
@maniac777: nie. Mówiąc śmiertelność mam na myśli ilość ludzi ile wirus ogólnie zabił. Może faktycznie nie tak to powinienem sformułować bo można było to inaczej zrozumieć.

Faktyczna śmiertelność w grupie zarażonych to jakieś 2%. Wciąż mniej niż powyższe powikłania po szczepionce. A jakby dodać do tego wszystkie wałki jakie robiono przy wpisywaniu covida w aktach zgonu to faktyczna śmiertelność z powodu wirusa byłaby pewnie jeszcze mniejsza.
Wciąż mniej niż powyższe powikłania po szczepionce.


@Krupier: Widziałeś co napisałem powyżej?! Inaczej niż op i autor "newsa" twierdzą w dokumencie na który się autor powołuje powikłań było 6 (nie 6 tysięcy) na 272 dawek. Daje to 0,002% poważnych powikłań (a nie 2% jak twierdzisz).

Mówiąc śmiertelność mam na myśli ilość ludzi ile wirus ogólnie zabił. Może faktycznie nie tak to powinienem sformułować bo można było to inaczej zrozumieć.


@Krupier:
Widziałeś co napisałem powyżej?! Inaczej niż op i autor "newsa" twierdzą w dokumencie na który się autor powołuje powikłań było 6 (nie 6 tysięcy) na 272 dawek. Daje to 0,002% poważnych powikłań (a nie 2% jak twierdzisz)


@maniac777: nie widziałem, nie interesuje mnie to. Widzę dane z CDC, to mi wystarczy.
Poważny to jest wstrząs anafilaktyczny, a nie gorączka


@maniac777: gorączka powoduje, że nie możesz wykonywać normalnych, codziennych czynności? No taka pod 40 stopni pewnie tak, ale wtedy już raczej przechodzimy do "health care professional" prawda?

powiedz mi jaki odsetek zainfekowanych może COVID19 może iść do pracy?


@maniac777: ale tam nie jest napisane, że "nie może iść do pracy". Widzisz, tak właśnie manipulujecie na swoją korzyść. Ciekawe tylko czy świadomie, czy
@maniac777 > o śmiertelności 0,02%. @Krupier: Nie byłeś orłem z matematyki, prawda? :) Gdyby śmiertelność w Polsce wynosiła 0.02% to mając na uwadze że zmarło 25 tysięcy ludzi, to by oznaczało że w Polsce zaraziło się 125 milionów ludzi.

Nie to ze sie czepiam, ale szacunkowe dane na temat zachorowań w Polsce sa zanizone, więc i śmiertelność jest wyższa. Czytałem opinie jednego lekarza, ze zarazonych mogło być nawet 9 razy więcej.
@biesy: ale ja w nic nie brnę. Ubolewam jedynie, że tak dużo ludzi łapie się na tak proste i tanie manipulacje jednego typa tutaj. Tak, ty też najwidoczniej się tej grupy zaliczasz. :( W sumie to ty nawet źródła tego info dobrze nie ogarnąłeś. Boże jaki żal, aż foka płacze, no popatrz.

iksde ha ha ha ha ha