Wpis z mikrobloga

Szczepionka na Covid-19 podawana jest w stanach od niespełna tygodnia, a ofiary powikłań poszczepiennych są już liczone w tysiącach.
To nie są dane sondażowe lub przewidywania, tylko oficjalne dane z departamentu zdrowia Stanów Zjednoczonych. Na stronie cdc.gov zamieszczono dokument, według którego już u 3150 osób zaobserwowano ciężkie powikłania po przyjęciu szczepionki.

#koronawirus
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MARCIN1142: Ja pieprzę... nic dziwnego że takie szuryzmy publikujesz na wypoku jak za źródło bieżesz nczas! ;)

Dokument do którego linkują wskazuje że:
1. Dotychczas podano 272001 dawek

2. Zanotowano 6 (nie tysiące, ale dosłownie 6) przypadków wstrząsu analfilaktycznego. Wszystkie te przypadki wystąpiły w czasie rekomendowanego okna obserwacyjnego i to są te poważne sytuacje. Nikt nie zmarł. Normalnie się pacjentami zaopiekowano bo pacjenci nie opuścili miejsca w którym
  • Odpowiedz
@MARCIN1142: 2,8% ciężkich powikłań po to by powstrzymać wirusa o śmiertelności 0,02%.

A szury jeszcze będą pieprzyć jak to dobrze, że lockdowny są, że ludzi krótko trzymają. XD

edit: o, już nawet wyżej jeden propagandzista się trafił. No tak, to tylko gorączka i osłabienie, przez to nie możesz prowadzić normalnych dziennych aktywności. XD
  • Odpowiedz
o śmiertelności 0,02%.


@Krupier: Nie byłeś orłem z matematyki, prawda? :)

Gdyby śmiertelność w Polsce wynosiła 0.02% to mając na uwadze że zmarło 25 tysięcy ludzi, to by oznaczało że w Polsce zaraziło się 125 milionów ludzi.
  • Odpowiedz
@Krupier: ?! Rozumiem że koncepcję masz taką że:
a) do obliczeń śmiertelności choroby wliczasz ludzi którzy na nią jeszcze nie zachorowali
b) mamy na tej planecie 8.5 miliarda ludzi

czy tak? :)
  • Odpowiedz
@maniac777: nie. Mówiąc śmiertelność mam na myśli ilość ludzi ile wirus ogólnie zabił. Może faktycznie nie tak to powinienem sformułować bo można było to inaczej zrozumieć.

Faktyczna śmiertelność w grupie zarażonych to jakieś 2%. Wciąż mniej niż powyższe powikłania po szczepionce. A jakby dodać do tego wszystkie wałki jakie robiono przy wpisywaniu covida w aktach zgonu to faktyczna śmiertelność z powodu wirusa byłaby pewnie jeszcze mniejsza.
  • Odpowiedz
Wciąż mniej niż powyższe powikłania po szczepionce.


@Krupier: Widziałeś co napisałem powyżej?! Inaczej niż op i autor "newsa" twierdzą w dokumencie na który się autor powołuje powikłań było 6 (nie 6 tysięcy) na 272 dawek. Daje to 0,002% poważnych powikłań (a nie 2% jak twierdzisz).

Mówiąc śmiertelność mam na myśli ilość ludzi ile wirus ogólnie zabił. Może faktycznie nie tak to powinienem sformułować bo można było to inaczej zrozumieć.


@
  • Odpowiedz
Widziałeś co napisałem powyżej?! Inaczej niż op i autor "newsa" twierdzą w dokumencie na który się autor powołuje powikłań było 6 (nie 6 tysięcy) na 272 dawek. Daje to 0,002% poważnych powikłań (a nie 2% jak twierdzisz)


@maniac777: nie widziałem, nie interesuje mnie to. Widzę dane z CDC, to mi wystarczy.
  • Odpowiedz
@Krupier: Widzisz dane z CDC które Cię nie interesują. (FACEPALM)

6/272001 to są te oficjalne dane CDC których autor nawet nie zrozumiał, a Ty jak ten baran zamiast przeczytać to powtarzasz idiotyzmy.
  • Odpowiedz