Wpis z mikrobloga

#budowadomu #pytanie #budownictwo

Kupiłem działkę, dzwoniłem do #enea żeby mi prąd podłączyli i mnie nastraszyli, że czeka się na to 8-12 miesięcy (!). Prawda to?

I drugie pytanie: ile się +/- za to płaci? Standardowe łącze (bodajże 15 kWh), działka nie jest na zadupiu, sąsiadujące są zabudowane i uprądowione.
  • 8
@Pink_Floyd: wszystko zależy od warunków na miejscu. Jeśli to jest tylko kwestia wykonania przyłącza do istniejącej infrastruktury, to nie powinno to być tak długo (choć o ile nie masz "wejść", z pewnością nie załatwisz tego w dwa tygodnie). Ale jeśli się okaże, że na istniejącej linii nie ma już zapasu mocy na nowe przyłączenia i potrzebna jest jakakolwiek rozbudowa, to niestety, sprawa może się odwlec nawet bardziej.
Jeśli działka już kupiona,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pink_Floyd: mi zrbili w pół roku, ale to bylo ze 4 lata temu. Teraz podobno w mojej okolicy to i pod 2 lata (tyle chyba maja w umowie).
Kpszt u mnie to bylo ok 1200zl za doprowadzenie zlacza do granicy mojej dzialki, bylo do zrobienia ok 120m.
@Pink_Floyd: jak nie masz skrzynki to twk może być. Musisz podpisać z nimi umowę na postawienie skrzynki. Ja w zeszłym roku miałem termin na ponad rok do przodu. Zrobili jakieś 2 miechy przed końcem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pink_Floyd: więc tak, jeżeli chcesz mieć przyłączoną działkę to może to tyle trwać i ten przedział czasowy który dostałeś jest dosyć krótki. Inwestycja prowadzona na Twój wniosek wymaga projektu. Na zwykle przyłącze z art. 29a prawa budowlanego kiedys czekało się pięć miesięcy a na projekt budowlany rok. Projekt budowlany robi sje wtedy kiedy zachodzą poważne zmiany w sieci energetycznej. Na ten moment obydwa projekty przez covid mają termin 10 miesięcy. Najpierw