Wpis z mikrobloga

@KONONOWlCZ: Będzie mostek termiczny. Musisz zachować ciągłość izolacji bo inaczej będziesz kląć, że odpuściłeś. Ja na etapie przebudowy odpuściłem próg pod oknem tarasowym. Po tej nauczce i zdobyciu tytułu magistra inżyniera w katedrze budownictwa YouTube nie pozwoliłem na żadną fuszerę przy rozbudowie/nadbudowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KONONOWlCZ: Ja mam 20cm na murze przyklejone tyle co ma krokiew a to wszystko #!$%@? jak Ci pozniej styropian #!$%@? na scianach przykleja tj na packi a nie obwodowo. U mnie ma granicy mur/styro pieknie bylo widac na lekkim mrozie jak cieplo ucieka a dokladniej w tej lini rozmarzniety szron. Potem drabina wietrlo i co kilka cm otwor i wstrzykiwalem piane. Dobrze ze nie robilem elewacji na gotowo tylko narazie siatka
@Voyo: nie no obwodowo to obowiązek, sam kiedyś docieplałem dom i będę na to wyczulony. Poza tym nie wiem kto robi placki, to mi się wydaje aż nieprawdopodobne, że są typy co takie coś praktykują :D Przecież to żadna oszczędność dla nich, zwłaszcza, że to nie oni płacą z klej
@KONONOWlCZ: No, wygląda bardzo fajnie. A cenowo patrzałeś ile za m2 materiału? Zastanawiam się czy nie robić u nas zamiast tynku. Będziemy mieć dachówkę w kolorze ceglastym (naturalny). Niektórzy chwalą ten materiał, a niektórym nie leży... bo jak to udawana płytka.
@KONONOWlCZ: czas. Piznac kielnia 5 razy a smarowac to jest sporo roznicy. Dogadane bylo ze co 3 warstwa ma isc piana miedzy styro o sciane. Taki kompromis ale to #!$%@? ofc. Szef ekipy w porzdku przynajmniej i oddal troche hajsu. Nie jego wina do konca jak ma 4 ekipy na roznych budowach.
@KONONOWlCZ: Dzięki. Trochę wychodzi tego kleju, ale daje to jakiś pogląd na temat. Będę musiał policzyć jak to się ma do tynków bo nie miałem czasu tego jeszcze dobrze policzyć. Elastolith będę mógł ułożyć sam, a tynki będę musiał zlecać pewnie.