Wpis z mikrobloga

Z takim ministrem edukacji tylko czekać aż przyklepie.

Widoczny jest wyraźny trend upowszechniania się korzystania z możliwości nieuczęszczania na zajęcia z religii albo etyki, szczególnie w dużych miastach

Często motywacją wypisujących się z religii jest to, żeby mieć wolne - przekonuje w rozmowie z warszawa.wyborcza.pl Tymoteusz Zych, prawnik, wiceprezes Ordo Iuris.

W związku z tym Ordo Iuris chce, aby wprowadzić obowiązkową lekcję do wyboru. Ma to być religia lub etyka. Rezygnacja z religii oznaczałaby konieczność chodzenia na etykę. Dodatkowo Ordo Iuris uważa, że rezygnacja z lekcji religii lub etyki powinna uniemożliwiać promocję ucznia do wyższej klasy.


https://www.edziecko.pl/starsze_dziecko/7,79351,26617049,ordo-iuris-utrudni-wypisanie-sie-z-lekcji-religii-motywacja.html

#neuropa #bekazkatoli #szkola #dzieci #religia #kosciol #polska #dzieci
  • 90
  • 469
@lakukaracza_: dlaczego jest tak, że gdy czytam o kolejnym, #!$%@?, katolskim pomyśle na odebranie ludziom smaku życia, to przeważnie stoi za tym Ordo Szuris?

Aj min, #!$%@? mać, od zawsze uważałem że NGOsy są święte i nie wolno ich ruszać, bo demokracja - ale gdyby ktoś zakazał działalności tej konkretnej sekcie (no bo, hej, umówmy się), to bym specjalnie głośno nie protestował.
@lakukaracza_: Ja jestem za. Na swoim przykładzie człowieka, który nie chodził na katolickie pranie mózgu w szkole, ale też nie był do tego jakoś szczególnie zmuszany (mowa o minionej dekadzie) widzę, że nie trawię kościoła ale jakoś nie pałam do niego nienawiścią. Trzymam więc kciuki za wprowadzenie tego typu nakazów, bo to najszybszy sposób na oczyszczenie młodych umysłów z klerykalnego gówna
@nocnica: tak ogólnie jak można nauczyć się etyki. Jeśli masz od urodzenia źle przykłady w domu co do zachowań to nie nauczysz się żyć etycznie jak tabliczki mnożenia.