Wpis z mikrobloga

@mariio123: @Luigi93: Porownania nie mam bo w Holandii nigdy nie mieszkalem ale w UK jest pod wzgledem zycia naprawde spoko. 99.9% urzedowej papierkologii wszelakiej zalatwiasz online, zero #!$%@? z pitami i bajerami bo to robi za ciebie pracodawca, jak interesujesz sie #gielda albo ogolnie chcesz oszczedzac w formie inwestycji gieldowych to masz rocznie nieopodatkowane £20k na inwestycje (oczywiscie ze swoich, nikt ci nie daje 20k na #!$%@? w gownospolki xD).
  • Odpowiedz
@Pietal: właśnie studiuje w UK i się zastanawiam, co po. UK całkiem mi sie podoba, Holandia bardziej polska/europejska mi sie wydaje i też całkiem mi sie podoba, ale nie znam warunków życia tam.
  • Odpowiedz
@mariio123: W Holandii zmniejszają Ci dochodowy jak jesteś z listy zawodów potrzebnych i masz co najmniej magistra przez 2 lata o 30%. Mieszkam w UK, mam robotę £25/h a mimo to myśle ze w Holandii byłoby lepiej. Ale nie pod względem socjalnym, bez języka jesteś nikim.
  • Odpowiedz
@mariio123: To tez nie jest prosty jezyk wiec raczej raz dwa ci to nie przyjdzie, a jak w kazdym kraju, od pewnego poziomu "wypada" ten jezyk znac jezeli chcesz miec jakis status spoleczny powyzej zwyklego pionka.
  • Odpowiedz
@Pietal: z racji takiej, że Polakiem nie jestem to znam 3 języki mam do tego nawet smykałke i lubie się uczyć i wiadomo, że nie nastawiam się na nauke w 1 rok do poziomu perfect
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karygodnykartofel: no na ISA jest 20k. Czemu gowno? Serio pytam bo nie zglebialem tematu jakoś super hiper mocno ale jak pobieżnie patrzyłem to jest 20k rocznie bez podatku i nie ma tam jakiś urojen małym drukiem
  • Odpowiedz
To tez nie jest prosty jezyk


@Pietal: trudny też nie, rzekłbym, że łatwiejszy od angielskiego dla kogoś kto nie zna żadnego języka, tylko trzeba chcieć się go uczyć ¯_(ツ)_/¯ Mniej popularny, mniej kursów itd. A jak znasz angielski i niemiecki przyjdzie w mig Gramatyka jest dosyć prosta, trochę skomplikowany szyk zdań i wymowa.

nie nastawiam się na nauke w 1 rok do poziomu perfect


@mariio123: w 2 lata do C1
  • Odpowiedz
@Pietal: No racja na isa jest 20k allowance. 10k masz jeszcze capital tax allowance, od handlu na ebayu, kryptowalutami itp., ogolnie ISA to konto oszczednosciowe, moze byc inwestycyjne, ale ogolnie to nie wiem jak to wyglada, ze oni w cos inwestuja, czy sam mozesz wybrac, a jako konto oszczednosciowe, to, ze przy wyplacie masz bez podatku to chyba normalne xD to tak jakbys na koncie w banku trzymal pieniadze i bank
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@karygodnykartofel: Aha czyli nie wiesz ale się #!$%@?łes że gówno xD Możesz inwestować w co chcesz bo sam mam takie ISA ale myślałem że o czymś nie wiem i mnie olsnisz że to gowno xD
  • Odpowiedz