Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ptasiek2: domyślam się, że tam są dość wrażliwe bga

@msichal: człowieku, luty trzymają mocno, a BGA w dyskach są tak drobne, że wręcz nieważkie i prędzej PCB się połamie niż układ scalony oderwie się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kolejna_roz0wa: bez sensu zapakowane ale przecież on jest nadal w środku w pudełku producenta i tam jeszcze pewno jakimś plastikiem czy tekturą dodatkowo obłożony.
No i jak Mirki piszą. To, że polatał trochę po pudełku na pewno go nie uszkodziło, gdyż nie ma żadnych ruchomych elementów.
  • Odpowiedz
@msichal: typie jestes w bledzie, chociazby ze wzgledu na sam talerz wzrasta ryzyko uszkodzenia bo sam talerz jest ciezki i mechaniczny do tego ramiona i glowice, wrazliwe elementy. Tak samo w SSD jak i HDD są luty ale waga konktrukcji w SSD jest dużo niższa więc na PCB dzialaja mniejsze siły. OFC HDD były szczegolnie narażone na uszkodzenie podczas dzialania. Zaparkowany był juz dużo wytrzymalszy ale nadal wielokrotnie mniej
niz
  • Odpowiedz
przecież dyskiem ssd można rzucać bo nie ma części mechanicznych. Źle się domyślasz.


@AnimeJestSuper: Ja tam się cieszę, że dzieki takim jak ty mam prace i zarobię na chleb. I widzę, że tego kwiatu jest więcej. Rzucaj, rzucaj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
2020 kupowanie ssd na sata XDD


@Stormweaver: gościu ja mam np 1 wejście M2 i 6 x sata to dlaczego mam sobie nie podłączyć + kilku dysków na sata? P-------------e się bez sensu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pitaq: już mi się odechciało odpisywać po milionowym ataku bez czytania co piszę, ale właśnie to miałem na myśli, że np. łatwiej go uszkodzić przez zgięcie niż zwykły hdd...
  • Odpowiedz