Wpis z mikrobloga

@psi-nos: patrz na to inaczej 2000zł to 500€ to są kolumny z niższej półki które muszą konkurować z chińskim szajsem, a taka zwrotnica nie wpływa na jakość dźwięku, takich kolumn nawet często nie naprawia się bo są jakoś składane na zatrzaski i nie da się ich rozebrać bez #!$%@? czegoś, być może producent je tak zaprojektował i zbudował, że mają przetrwać gwarancje.
@psi-nos: No bo widzisz recznie robiony uklad a nie na jakiejs masowo robionej przez maszyny płytce, tak sobie tlumacza, wiecej w tym emocji, ludzkiej reki niz bezdusznej maszyny xD. Zerknij sobie na drogie wzmacniacze gitarowe oczywiscie lampowe, czesc z nich jest robiona recznie ale chyba troche lepiej.
Zobacz co dostajesz gdy placisz za 8 tysiecy chociaz to jest wlasnie model hand wired, inne drogie wzmacniacze raczej maja plytki drukowane. Na nagraniu
lampowe, czesc z nich jest robiona recznie ale chyba troche lepiej.


@krzywy_kanister: sam taki robiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiem że tak jest. Ale w przypadku tej kolumny wydaje mi się, że cierpi trwałość na takim wykonaniu, przecież to wszystko jest na klika kropli kleju.. a obudowa cały czas wibruje.
przy pomocy lutwonicy transformatorwej ZDZ naprawiasz kolumny w 15 minut z rozłożeniem


@lukasz-brak: ja tam wolę wylutować i wlutować w pcb, a nie bawić się w naprawianie pająka, gdzie musiałbym ciąć nóżki, bo są poskręcane po trzy, więc tego nie rozlutuję.
a obudowa cały czas wibruje


@psi-nos: i tu jest właśnie pies pogrzebany, pcb w kolumnie to nie najlepszy pomysł, bo wszystko wibruje i luty pękają. Można się kleju czepić, mogli dać jeszcze trytki, wtedy było by wieczne. Choć nie wygląda to na termogluta, tylko na żywicę epoxydową, czyli jak się cewka urwie to zwoje na wierzchu zostaną na kleju...
@psi-nos: mam pylony za 1000zl takie. Kupiłem bo to kolega z liceum robi w Jarocinie i całkiem ładnie wyglądają. Ze wzmacniaczem unitry grają chyba tak jak na ten wzmacniacz przystało (dźwięk jedli traci to nie przez kolumny) ( ͡° ͜ʖ ͡°) kolumny mam 4 lata i jak na razie brak problemów z trwałością ale patrząc na Twoje zdjęcie to sam bym to lepiej polutował.