Wpis z mikrobloga

Nocna zmiana na produkcji, zaraz się popłaczę ze śmiechu xD
Trzeba było wyłączyć zasilanie jednej z linii produkcyjnych, reset kompów, trzeba podać hasło. Okazało się, że hasło było zapisane na świstku papieru, które ktoś wyrzucił podczas sprzątania w piątek. Kierownik zmiany zapomniał hasła też, wpisywał teraz od pół godziny rzucając #!$%@?, bo ciągle błędne. W końcu wyszedł z pracowni, myślę, poddał się.
Gdzie tam, wraca z jakimś kartonem, patrzę a on inną klawiaturę podłącza, bo myśli, że może na tej zadziała to hasło które źle wpisuje xD
#pracbaza
  • 53
@Kosmox30: W Windows, jeśli ma tylko konto lokalne dość łatwo jest usunąć hasło. Druga opcja, to komputer na produkcji, może mieć starego Windowsa XP, tam chyba konto administrator było domyślnie włączone bez hasła, można się zalogować i zmienić hasło na użytkowniku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale że przyciski na klawie nie działają? nie, nie zdarzyło się urwa nigdyXD (jestem 93, a na kompie siedze od 6 klasy podstawowej) a napyerdalam w tą klawe, bo jestem graczem ligi legend i innych takich produkcji, a tam się liczy do połowy sekundy czy naciśniesz na odpowiednie klawisze czy nie. Fast typing też mi nie jest obcy. Dalej nie mam rozwalonej klawy. Nie mam pojęcia o czym ty piszesz. Albo macie
@barwus: Właśnie o to mi chodzi, że jakby nie działał klawisz, to nie trzeba klawiatury wymieniać jak akurat potrzeba w danej chwili coś wpisać, więc po co w takiej sytuacji marnować na to czas? Chyba, że akcesoria systemu Windows nie są znane "panu kierownikowi", ciężko powiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Gdzie tam, wraca z jakimś kartonem, patrzę a on inną klawiaturę podłącza, bo myśli, że może na tej zadziała to hasło które źle wpisuje xD


@Kosmox30:

a) jeden z przyciskow moze nie dzialac
b) klawiatura moze miec inny uklad klawiszy
@GienekZFabrykiOkienek: To mówisz, że często ci przyciski na klawiaturze nie działają?( ͡º ͜ʖ͡º) Ty to dopiero musisz być specjalistą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Weź mi lepiej pokaż co trzeba zyebać z klawiaturą żeby nie chodziła. Już tu jeden się chwalił że podchodzi z uwalonymi rękami, bo nwm nie mają szmaty na zakładzie żeby się wytrzeć ani umywalkixd
@Kosmox30: Ja tak miałem z 15 lat temu jak jeszcze menedżera haseł nie uzywalem. Nie pamiętałem loginu do banku. Za #!$%@? nie mogłem sie na jakimś laptopie zalogować, wróciłem do domu i bez patrzenia wklepalem go na klawiaturze numerycznej na mojej klawiaturze :D