Wpis z mikrobloga

Nocna zmiana na produkcji, zaraz się popłaczę ze śmiechu xD
Trzeba było wyłączyć zasilanie jednej z linii produkcyjnych, reset kompów, trzeba podać hasło. Okazało się, że hasło było zapisane na świstku papieru, które ktoś wyrzucił podczas sprzątania w piątek. Kierownik zmiany zapomniał hasła też, wpisywał teraz od pół godziny rzucając #!$%@?, bo ciągle błędne. W końcu wyszedł z pracowni, myślę, poddał się.
Gdzie tam, wraca z jakimś kartonem, patrzę a on inną klawiaturę podłącza, bo myśli, że może na tej zadziała to hasło które źle wpisuje xD
#pracbaza
  • 53
@Kosmox30: @vieveble: na produkcji komputery często są zablokowane tak, ze masz mocno ograniczona opcje ich użytkowania. Wielokrotnie sam robiłem systemy, gdzie bez wpisania hasła nic nie zrobisz, również nie sprawdzisz czy działa, wiec wymiana klawiatury ma jak najbardziej sens.
@Kosmox30: Ja na praktykach miałem za informatyka takiego przełożonego, że "padł babie komputer". On od razu format, odnosi babie komputer, podpina do stanowiska. Dalej się dzieje to samo.

O boze, o kuhwa czarna dziura to są jakieś dziwne prądy, przyszedł z miernikami i dalej nic.

Ej weź młody to zbadaj bo ja nie mam czasu.

Wracam po 5 minutach do niego: Proszę Pana, klawiatura jest uszkodzona i cały czas jest wciśnięty
@miki4ever: ale co to zmienia, pc dalej będzie zablokowany xd nie masz hasła na usera to co ci da zmiana klawiatury, WHATxD to już jestem skłonna uwierzyć, że starą rozwalił albo była jego, a jak przyjdzie programista to żeby firmową naprawiał.
@miki4ever: coxd co ile tam wymieniacie klawiatury, dwadzieścia, trzydzieści lat? Do jakiego stanu trzeba doprowadzić klawiaturę żeby nie czuć, że przycisk na push nie działa. Dej zdjęcie tej klawy
co to wgl znaczy przycisk nie działaXD zdejmujesz klawisz i czyścisz XD Na drugi dzień byłby zakaz wpyerdalania przy klawiaturze bez kituxd