Wpis z mikrobloga

Nocna zmiana na produkcji, zaraz się popłaczę ze śmiechu xD
Trzeba było wyłączyć zasilanie jednej z linii produkcyjnych, reset kompów, trzeba podać hasło. Okazało się, że hasło było zapisane na świstku papieru, które ktoś wyrzucił podczas sprzątania w piątek. Kierownik zmiany zapomniał hasła też, wpisywał teraz od pół godziny rzucając #!$%@?, bo ciągle błędne. W końcu wyszedł z pracowni, myślę, poddał się.
Gdzie tam, wraca z jakimś kartonem, patrzę a on inną klawiaturę podłącza, bo myśli, że może na tej zadziała to hasło które źle wpisuje xD
#pracbaza
  • 53
  • Odpowiedz
@SarahC: Przeciez to nie musi byc fizyczny blad klawiatury, rozne rzeczy sie zdarzaja, zwlaszcza na produkcji, gdzie masz mnostwo drobnych czesci, ktore moge niszczyc sprzet.

Zdjecia nie zrobie, bo ja projektuje te systemy, nie pracuje na produkcji.
  • Odpowiedz
@miki4ever:

rozne rzeczy sie zdarzaja


Ale że przyciski na klawie nie działają? nie, nie zdarzyło się urwa nigdyXD (jestem 93, a na kompie siedze od 6 klasy podstawowej) a napyerdalam w tą klawe, bo jestem graczem ligi legend i innych takich produkcji, a tam się liczy do połowy sekundy czy naciśniesz na odpowiednie klawisze czy nie. Fast typing też mi nie jest obcy. Dalej nie mam rozwalonej klawy. Nie mam
  • Odpowiedz
@SarahC: I siedzisz w miejscu, gdzie masz non stop kurz, resztki materialu itd.? Serio, to nie jest nic niezwyklego jak niezabezpieczona klawiatura ci nie dziala np. na stanowisku przy pile.
  • Odpowiedz
@miki4ever: myjka ciśnieniowa? czekaj, chyba źle to nazwałam ale chodzi mi o tą dmuchawę pod ciśnieniem na powietrze, gdzie za każdym razem jak masz koniec zmiany czyścisz stanowisko, stosowane właśnie jak masz dużo syfu, bo wióry czy inne pozostałości z produkcji.
  • Odpowiedz
@SarahC: haha, tak powodzenia z tym:) Pomijajac to, ze raczej nikt klawiatury nie czysci, to na pewno cos takiego caly staub ci wymiecie.

Inna sprawa, ze normalnie klawiatury sie nie robi przy tego typu komputerach, masz tylko skaner.
  • Odpowiedz
@miki4ever: no chyba nie, czyściliśmy tym tester wiązek elektrycznych i nic nigdy nie wymiotło (zresztą nie tylko to ale jeśli chodzi o delikatne elementy to sie nie odtegują)
  • Odpowiedz
@miki4ever: kurde to moja wina bo nie umiem znaleźć na necie modelu tej myjki. ( ͡° ʖ̯ ͡°) zobaczyłbys jak to działa to by ci było łatwiej zrozumieć a tak lipton
  • Odpowiedz
@Kosmox30: @kupczyk: @barwus: Można się śmiać, ale ja w pierwszy dzień pracy dla niemieckiej (istotne) firmy w Irlandii (równierz istotne) miałem podobny problem.

Skonfigurowałem laptopa, popracowałem, robię restart i nie mogę się zalogować. OK, gość od sprzętu mówi, że czasami synchronizacja się wywali i mam nieustawione hasło na jakimś tam centralnym serwerze, więc on mi to zrobi od siebie - mam podejść tylko i wklepać swoje
  • Odpowiedz
@Regis86: znany 'blad' xD. Dlatego jak ktos ma z tym problem to kaze powiedziec czy sa znaki specjalne bo '@' czy '#' wlasnie w innym miejscu wypada. Ale i tak dziwne, ze nie kliknales na opcje by pokazalo haslo - od razu bys sie zorientowal.
  • Odpowiedz
@stormkiss: Nie wydaje mi się, żeby ekran logowania MacOS X miał możliwość pokazania wpisanego hasła (a gdyby miał, to pewnie oprogramowanie typu Jamf pozwala taką opcję zablokować i jestem pewien, że nasz dział security by z tej opcji skorzystał) ;-)
  • Odpowiedz
Ale że przyciski na klawie nie działają? nie, nie zdarzyło się urwa nigdyXD (jestem 93, a na kompie siedze od 6 klasy podstawowej) a napyerdalam w tą klawe, bo jestem graczem ligi legend i innych takich produkcji, a tam się liczy do połowy sekundy czy naciśniesz na odpowiednie klawisze czy nie. Fast typing też mi nie jest obcy.


@SarahC: Nie no, jak się nie zdarzyło takiemu greybeardowi jak ty to
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@asmodeus666: a mnie chodzi o to że patrząc z daleka nie wiemy w czym on walczy. Hipotetycznie mogła to być faktycznie uszkodzona klawiatura, nawet jeśli jest ekranowa to należałoby wymienić fizyczną. Choć w sytuacji gdzie priorytetem jest uruchomienie linii to mogłoby poczekać.
  • Odpowiedz