Wpis z mikrobloga

Będzie długo. Jako iż grę kupiłem na konsole w wersji pudełkowej to nie mam gdzie wystawić oceny, chciałbym opisać swoje wrażenia po ukończeniu i przedstawić jak to wyglądało z mojej strony. Ograłem Cyberpunka na Xbox Series X. Przejście fabuły plus kilkunastu zadań pobocznych zajęło mi jakieś 40 godzin, dokładnie nie wiem, bo CDP spartaczyło i Cyberpunk nie ma statystyk na XSX. Zacznijmy od tego, że gdyby ta gra wyszła za rok, tylko na PC i konsole najnowszej generacji, bez takich błędów jak teraz, to by było spokojnie 9/10. Gdyby technicznie była jak Wiedźmin 3 z taką fabułą jak teraz to by była super produkcją, nawet nie wiem czy nie lepszą jak Wiedźmin 3. No ale wyszła teraz... Strasznie człowiekowi ciśnie się na usta pytanie czy ktoś tę grę w ogóle testował przed wypuszczeniem i jakim cudem można było być tak ślepym i coś takiego wydać publice. Serio chciałbym zadać te pytania komuś z CDP. Mimo wszystko przesadą jest dawać tu oceny 1/10. Na nowym sprzęcie bugi nie przeszkadzają w ukończeniu gry, nie trafiło mi się nic co by wymagało wczytywania sejwów i zaczynania zadań od nowa, może miałem szczęście, nie wiem. Bugi graficzne również nie powinny powodować ataków agresji i ostentacyjnego wylewania gówna w internecie... Okej, jest to problem, gra wygląda jak early access i powinna kosztować 100zł maks a nie prawie 300 na konsole. Miasto faktycznie jest puste, w początkowych lokalizacjach jest sporo NPCów na chodnikach i sporo aut na drogach ale w późniejszej części gry gdzieś na obrzeżach miasta, niestety widać pustki, na chodnikach praktycznie nie ma nikogo, autem się jedzie jak po mieście duchów. Są plusy tego, bo nie trzeba uważać na innych na drodze i można na pełnej prędkości przemieszczać się z punktu A do B ( ͡° ͜ʖ ͡°), no ale wiadomo, że nie tak to reklamowali przed premierą. Gdzieś czytałem ciekawą opinię i niestety muszę w 100% się z nią zgodzić, że jeżli się idzie jak po linii w głównej ścieżce fabularnej i dokładnie tak jak zaplanowali to twórcy to wrażenia z gry są w miarę ok, ale wystarczy zboczyć z kursu by poznać pustkę, błędy i nudę. Podsumowując, nad fabułą się postarali, 9/10 w moim odczuciu, fabuła wciągnęła mnie tak bardzo że przeszedłem grę w weekend, nie mogłem oderwać się od konsoli, dodatkowo jest tak dobra, że przyćmiła wady w postaci bugów i pustki. Muszę tu jednak dodać, że po przejściu głównej fabuły nie mam już ochoty wracać do gry i kontynuoować wykonywać zadania poboczne jak to miało miejsce w Wiedźminie 3, wszystko przez pustkę świata której nie było w wieśku. Klimat miasta jest na tyle dobry, że też mniej zwracało się uwagę na problemy. Muzyka mistrzostwo. Mechanika walki uzależniona od poziomu postaci i "cyferek" w broniach według mnie też była spoko, znów na myśl przychodzi wiedźmin, bo system bardzo podobny ale zamiast miecza mamy karabin. Grafika na XSX jest spoko, wiadomo że nie dorówna PC za 10k, ale grając w trybie wydajności, grafika była naprawdę spoko. Gdyby uwzględnić na dzień dzisiejszy wszystkie za i przeciw to pewnie ocena by wyniosła jakieś 7/10. Gdy CDP poprawi tę grę do czasu upgrade'u gry na konsole nowej generacji, to będzie spokojnie hit. O ile poprawi, bo jeśli nie to no cóż. Powiem tak, mimo że na konsolową wersję wydałem kupę kasy to nie żałuję, miło spędziłem mimo wszystko czas z tą produkcją. Oby za rok była na zupełnie innym poziomie. Jak wyjdzie upgrade do nowych konsol, zagram ponownie.

Więc napijmy się niewidzialnego whisky z niewidzialnej szklanki życząc CDP by poprawili tę grę ( ͡ ͜ʖ ͡)

#cyberpunk2077
Pingo - Będzie długo. Jako iż grę kupiłem na konsole w wersji pudełkowej to nie mam g...
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Pingo: mam tak samo, chciałbym zadać pytanie komuś z działu QA jak to jest możliwe, że występują bugi w animacji dla każdego gracza w dokładnie tej samej oskryptowanej scenie. Nie ma opcji tego nie zauważyć. Albo jak na ps4 gra #!$%@? się prawie wszystkim w tej samej scenie i to parę razy pod rząd. Jak to jest możliwe, że nie było czasu na załatanie takich prostych i łatwo zauważalnych błędów?
@Pingo: Zgadzam się z Twoją opinią. Grałem na ps4 pro. Fabuła fajna, grałem z wypiekami na twarzy. Jestem natomiast rozczarowany tym jak gra jest niedopracowana. Góra dwa dni i po zabawie. Wiedźmin 3 ustawił poprzeczkę bardzo wysoko, cp ledwo przemyka gdzieś pod.
@Pingo: Serio nie masz statystyk? Z poziomu gry wchodzisz w Ekwipunek, i tam po lewej pod listą przedmiotów masz okno statystyk (Pancerz, Życie, Wytrzymałość) i obok klikasz statystyki i pokaże więcej danych, w tym czas gry.
@Nikron: Ale taki dział QA ma pewnie w CPR jakiegoś supervisora któremu powinno zależeć na tym aby praca/praca jego teamu została wykonana. Wiadomo pewnie wszystko wychodziło od samej góry ale kurcze ludzie wrzucają takie błędy które idzie wyłapać po całym dniu testowania. Jak dla mnie ktoś spartaczył robotę. Sama góra to tam wiesz, ważne aby sie cyfry zgadzały w excelu...