Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#aplikacja #prawo #studia #notariusz

Mirki, jak wygląda aplikacja notarialna? Generalnie, bardzo podoba mi się wizja pracy jako notariusz. Nie jestem osobą, która dobrze znosi dynamiczne i bardzo stresujące otoczenie, a praca w kancelarii notarialnej wydaje się być w miarę spokojna. W sumie od początku studiów byłem nią zaciekawiony, ale wolałbym poznać opinię osób, które już w tym siedzą. Nie, nie idę tam dla tego mitycznego hajsu, ale również dlatego, że to jedyna aplikacja, która tak bardzo mi się spodobała i którą jestem szczerze zafascynowany. Wiem, że praca biurowa i nudno, ale mi to serio odpowiada. Nie lubię chaosu.

- Czy zdanie tej aplikacji jest serio bardzo trudne? Słyszałem, że to jedna z najtrudniejszych…
- Ile może zarobić średnio aplikant? Nie zależy mi na jakichś dobrych zarobkach, bo wiadomo, że zarabiać zacznie się dopiero po otworzeniu własnej kancelarii. Nawet, jeśli w czasie aplikacji tyrałbym za darmo, to spoko, bo przecież najważniejsze, że w przyszłości będę w spokojnej pracy.
- Na jakie zarobki miesięcznie może liczyć świeżo upieczony notariusz, a na jakie z kilkuletnim stażem w dużym mieście?
- Jak wygląda konkurencja? Czy jest aż tak zacięta, jak w przypadku adwokatów czy radców, czy raczej jest w miarę spoko?

Dzięki za odpowiedzi :)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd4da697aca0b000b77f669
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
  • Odpowiedz
Scooby Doo: Aplikacja notarialna trwa 3,5 roku, pierwszy rok to same wykłady (raz w tygodniu, rok trwa inaczej niż na studiach, bo od stycznia do grudnia, z przerwą wakacyjną od początku lipca do końca października), drugi rok to nadal wykłady na podobnych zasadach jak powyżej, a dodatkowo przez pół roku raz w tygodniu chodzi się na praktyki do sądu, np. do wydziału ksiąg wieczystych, cywilnego, upadłościowego itd. Trzeci rok to przeplatanka
  • Odpowiedz
trzecirok: Ja też myślałem na studiach, że jest to spokojna aplikacja :) to największy mit. Jest spokojna, ale jeśli twoim tatusiem jest notariusz :) w innym wypadku powodzonka....

Od początku pracy/praktyki w kancelarii notarialnej jesteś traktowany jak zupełny śmieć, będąc dużo niżej nawet od sekretarki. Masz robić 100 rzeczy naraz - zbierać wszystkie telefony (mimo że wielu rzeczy nie wiesz), wyręczac sekretarkę, odbierać dokumenty itd. Jeśli chodzi o projekty, to notariuszowi
  • Odpowiedz