Wpis z mikrobloga

@szynszyla2018: Mózg wskakuje na quicksave'a ;)

A tak serio, ciekawe, jak to jest z tą kontynuacją snów? Miałam parę razy coś takiego i chętnie bym się dowiedziała, jak to wygląda w kontekście badań. Jaki mechanizm za to odpowiada itp.
  • Odpowiedz
@sebsossj: Ja pierdzile. Dokładnie dzisiaj to miałem! Wiem, ze śnił mi się jakiś zajebisty sen, coś jak z filmu akcji, ze świetnym zwrotem akcji na koniec, a był o... No właśnie #!$%@? nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Apaturia: często mam tak, że się przebudzę, chwilę potem usnę i znów leci ten sam sen tylko dalej.

Miałem też kilka razy tak, że śniło mi się coś, a po paru latach miałem dokładnie taki sam sen, też jestem ciekaw co za to odpowiada ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kiedyś dużo o tym czytałem i udało mi się "nauczyć" siebie pamiętać aby i śnić wyraźnie i nawet czasem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Apaturia: @Beczkowy: z wlasnego doswiadczenia to jak chodzilem spac typowo 22-2 w nocy. Budze sie do szkoly na 6-8 to nie mialem snow.

A dopiero kiedy ciagle sie budze (np obecnie ignoruje alarmy i np jak ustawie alarm na 8 w sobote i go wylacze, a kolejne zignoruje to wtedy mam sen xD i tak w akompaniamencie kilku budxik potem spie jeszcze np do 12) podczas snu to mam sny
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sebsossj: polecam zapisywać sny w zeszycie, na początku będą informacje szczątkowe ale z biegiem czasu pamięć snów się poprawi. A stąd już niedługa droga do świadomych snów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@NewBlueSky: często gęsto przebudzenie się w nocy na chwilę, a potem szybkie zaśnięcie pomaga wejść do snu.

O ile dobrze pamiętam (fazy snu) zasypiając o 22 dobrze jest przebudzić się o 3/4 w i znów zasnąć, wtedy jesteśmy właśnie w tej fazie snu odpowiadającej za śnienie.
  • Odpowiedz
@Beczkowy - Zrobiłam na szybko research i okazuje się, że chyba wciąż niewiele mamy nowych informacji o śnieniu, bo wszędzie powtarzają się informacje sprzed dziesięciu lat itp. ¯_(ツ)_/¯

Ale znalazłam ciekawy artykuł Why Some of Your Dreams Have Sequels. Autor wysuwa ciekawe przypuszczenie, że sny wcale nie są takie ulotne, jak nam się wydaje - pamięć naszych doświadczeń sennych jest prawdopodobnie akumulowana i przetwarzana w jakichś rejonach naszego mózgu, do których
  • Odpowiedz
a ja się chciałam zapytać czy komuś randomowo w ciągu dnia czasem przypominają się sny?
albo tuż przed zaśnięciem przypomina się poprzedni?
  • Odpowiedz