Wpis z mikrobloga

Po 12 latach w Danii pracując na 5osiiwkach przez chwilę przeszła mnie mysl aby wrócić do polski(specialnie z małych). Akurat zjeżdżając na święta umówiłem się na 2 rozmowy w okolicy centralnej WLKP. Czy #!$%@? oferując 30zl i 33zl netto za godzinę pracy to jest u was #!$%@? normalne??? XD za to idzie wyżyć w tej polszy??? Nie wyobrażam sobie utrzymać chate, dziecko i żyć w miare jak człowiek a nie jak jakis żul spod biedry za 5k na łapę. Pytam powaznie jak wy pracujecie w tej branży za takie stawki???
#pracbaza
#cnc
  • 233
  • Odpowiedz
@fertus: Mordo to słuchaj. Moja firma dała nam premię na mikołajki w ojro. Wszyscy kalkulują i prawie się zesrali ze szczęścia po pewnie czesc niezbyt czesto widzi takie hajsy, wypłata praktycznie dwa razy wyższa.
Ja ją już w głowie wydałam na Iphone 12 pro max po czym patrzymy na komentarze zachodniego oddziału że to splunięcie w ich stronę i żenada że na tyle wycenili ich pracę i że to wychodzi
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Dlatego OP ma racje. #!$%@? tam z fiolkami w neapolu, skoro można wąchać polskie gowno w polu. Mentalność Polaka-nierowolnika-robaka jest zakorzeniana w nas od małego. Systematycznie obniża się poziom kształcenia, daje plusy i inne #!$%@? muje.
  • Odpowiedz
@fertus: 5k w takiej warszawce to może być na granicy życia jak człowiek, a życia jak robak. 5k w mieście powiatowym i jesteś bogolem budującym własny dom poza miastem ¯_(ツ)_/¯ zarobki na takim poziomie maja np. mundurowi z najniższymi stopniami i nie przymieraja głodem. Jakie są koszty utrzymania w Danii? Ile kosztuje jedzenie w porównaniu do Polski? Woda, prąd/gaz, paliwo, sredni czynsz itp? Bo takie porównywanie stawki to sobie można
  • Odpowiedz
@one_man_army: Zgadzam się. Uważam że zarabiam jak robak ale mam mało wymagającą pracę a i tak zarabiam więcej od moich znajomych, którzy pracują ciężej. W każdym razie jak jedziesz za granicę nie na olekskjuzmi i widzisz jak się żyje nam zachodzie to już wiesz że jak się troche dorobisz to spadasz za granicę.
  • Odpowiedz