Wpis z mikrobloga

Po 12 latach w Danii pracując na 5osiiwkach przez chwilę przeszła mnie mysl aby wrócić do polski(specialnie z małych). Akurat zjeżdżając na święta umówiłem się na 2 rozmowy w okolicy centralnej WLKP. Czy #!$%@? oferując 30zl i 33zl netto za godzinę pracy to jest u was #!$%@? normalne??? XD za to idzie wyżyć w tej polszy??? Nie wyobrażam sobie utrzymać chate, dziecko i żyć w miare jak człowiek a nie jak jakis żul spod biedry za 5k na łapę. Pytam powaznie jak wy pracujecie w tej branży za takie stawki???
#pracbaza
#cnc
  • 233
  • Odpowiedz
@gatineau: Co prawda na pierwsze pytanie Ci nie odpowiem ale na drugie już tak bo też mieszkam w Danii i się trochę orientuje :) Ceny mieszkań w KPH ( mowa tutaj o mieście, nie o tzw Hovedstaden czyli całej aglomeracji) plasują się na poziomie 2,5/3mln DKK co daje
~ 1,8mln zł. W ościennych miasteczkach aglomeracji można już kupić za 1,5mln DKK. Tylko 80m2 jest dla max 2 osób (ewentualnie 2+1).
  • Odpowiedz
@fertus Naprawdę, tym wpisem wyszedł z Ciebie taki stereotypowy emigrant, który chce pokazać jaki to on nie jest bogaty i jaka Polska jest straszna. Wiadomo, że w Danii jest #!$%@? łatwiej, nie odkryłeś Ameryki.
  • Odpowiedz
@spanko: Za 5k skromnie? Większość Polaków żyje za połowę tej kwoty. Za 5k można mieć normalne dostatnie życie, jeśli połączysz pensje z partnerką to już w ogóle
  • Odpowiedz
@fertus: Nie wiem skąd te stawki. Może pracujesz w jakiejś #!$%@? robocie tam w tej danii (specjalnie z małej litery) bez żadnych referencji, albo potencjalny pracodawca widzi, że jesteś 12 lat poza krajem i w tym czasie zmieniałeś robotę z 5 razy xD
  • Odpowiedz
@Komanczo91: Warto tez wspomnieć o andelesbolidg, andelsboligforening, gdzie czynsze to od 4 do 8 tys DKK i masz prawa takie same jak w polskich spółdzielniach gdzie jak nie zapłacisz czynszu to stracisz „własnościowe” mieszkanie (bo takie własne jak sam #!$%@?). Zapomniałeś tez napisać o boligstøtte :) a ceny które podałeś to chyba nyhavn bo myśle ze takie np islandsgade jest droższe niż 3 mio kr
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fertus: xdddd

Ojciec mojego kumpla mawiał. Emigrują ludzie, którzy sobie nie potrafią poradzić w Polsce.

Nie lubię tego zdania, ale jesteś takim burakiem, że Ciebie idealnie opisuje xD
  • Odpowiedz
@fertus: Du er en idiot...
Jak calkiem niedawno bylem w dunskiej siedzibie swojej firmy to musialem do 3 rano sluchac jak na hotelowym patio nasz kwiat inteligencji pil wóde i krzyczal „#!$%@? bieeedeeeee”
  • Odpowiedz
@fertus: #!$%@?, zazdro stary, zajebiste zarobki, a i jeszcze socjal za niepełnosprawność umysłową wpada co miesiąc. żyjecie pewnie jak króle.
  • Odpowiedz