Wpis z mikrobloga

Po 12 latach w Danii pracując na 5osiiwkach przez chwilę przeszła mnie mysl aby wrócić do polski(specialnie z małych). Akurat zjeżdżając na święta umówiłem się na 2 rozmowy w okolicy centralnej WLKP. Czy #!$%@? oferując 30zl i 33zl netto za godzinę pracy to jest u was #!$%@? normalne??? XD za to idzie wyżyć w tej polszy??? Nie wyobrażam sobie utrzymać chate, dziecko i żyć w miare jak człowiek a nie jak jakis żul spod biedry za 5k na łapę. Pytam powaznie jak wy pracujecie w tej branży za takie stawki???
#pracbaza
#cnc
  • 233
  • Odpowiedz
@gatineau: mówimy tutaj jednak o starym budownictwie i często te mieszkania mają ponad 100 lat oraz lokalizacja średnia. Dolicz do tego jeszcze miesięczny koszt tzw ejerudgift rzędu kilku tysięcy koron plus oczywiście rata kredytu, chyba że wywalasz całą kwotę odrazu. Jednak mam wrażenie, że ceny usług, jedzenia czy mebli są trochę niższe w NL. Co do zarobków to 20k DKK zarabiasz jak mówisz płynnie po duńsku. Z angielskim da się
  • Odpowiedz
@fertus: W Danii osoba która się zatrudniła, aby dorobić na kasie w Aldi dostaje 100-120 koron. Ale mówię tutaj o rodowitym dunczyku, osobie która dopiero szkolę srednia skończyła. Syn jednego z kontrahentów. No cóż życie tam też jest droższe, ale się nie wypowiem bo byłem tylko miesiąc w hotelu.
  • Odpowiedz
Po 12 latach w Danii pracując na 5osiiwkach przez chwilę przeszła mnie mysl aby wrócić do polski(specialnie z małych). Akurat zjeżdżając na święta umówiłem się na 2 rozmowy w okolicy centralnej WLKP. Czy #!$%@? oferując 30zl i 33zl netto za godzinę pracy to jest u was #!$%@? normalne??? XD za to idzie wyżyć w tej polszy??? Nie wyobrażam sobie utrzymać chate, dziecko i żyć w miare jak człowiek a nie jak jakis
  • Odpowiedz
@fertus: tez pracowałem pare lat zagranica. Owszem zarobki są większe i można więcej za to kupić, ale pamiętaj, że zawsze będziesz tym polakiem co siedzi w nieswoim kraju. W Polsce jesteś w domu, ale, że nie takim bogatym jak u kolegi ale zawsze u siebie.


@NapoleonWybuchowiec: A co jesli w Polsce nie czuje sie jak w domu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz