Wpis z mikrobloga

@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: nie, ewentualnie w jakiejś gówno-agencji klepiącej strony na akord, a tam mogę cię zapewnić, że niczego się nie nauczysz i zajadą cię tak, że nie będziesz miał najmniejszej ochoty na rozwój swoich rzeczy po godzinach.
źródło: byłem tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: bez szans. Już ostatnio był tu taki wątek. Junior 3k to raczej dla kogoś kto pracował już choćby trochę komercyjnie, a jeśli nie to co najmniej po studiach i z naprawdę ciekawym portfolio. Ostatnio miałem takiego ziomka, ledwo po studiach i bez doświadczenia, ale w portfolio już masa projektów z różnymi frameworkami, bibliotekami, backendami w Node, Pythonie, GraphQL. Taki może liczyć na dobrą robotę, po Bootcampie to niestety nie.
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: ja na bootcamp w cv patrzę sceptycznie. Zwłaszcza, jak sam bootcamp. Przecież bootcampu nie można "nie zdać", więc nawet jak ktoś nie ma do tego głowy i trudno mu zrozumieć jak działa if, to bootcampa zda bo zapłacił.
Wiadomo, że cieżko z powietrza doświadczenie komercyjne wziąć, to już wolę jak ktoś pracuje nad swoim projektem i pokaże go. (ale przez projekt nie mam na myśli zrobienia tutoriala)
  • Odpowiedz
To jakim cuden się przebranżowić? Jak mam nabrać komercyjnego doświadczenia jak już mam pracę, zabetonowany ten rynek programistów aż tak? przecież tych midów i seniorów nie jest wystarczająco, a każdy z nich był juniorem na początku, nie jarzę tego rynku po prostu teraz.
  • Odpowiedz
@Dymian666: Po prostu bariery wejścia są wysokie. Jako osoba, która miała problem ze znalezieniem juniorskiego stanowiska mimo 3 lat komercyjnego doświadczenia w "klepaniu stronek", mogę poradzić tylko tyle:

- próba znalezienia stanowiska juniorskiego w mieście 200k była syzyfową pracą. W mniejszych miastach nawet nie ma co się łudzić. Rynek dla juniorów jest może w Poznaniu, Wawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. I koniec.

- praca zdalna jest dla doświadczonych i szansa na
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Dziękuję, taka odpowiedz naprawdę napawa optymizmem a nie załamką, programowanie tak wciąga że pisanie i uczenie się tego to przyjemność. BTW robię kursy od samuraja programowania :D
  • Odpowiedz
@zackson: bo w większości przypadków możesz zapomnieć o podwyżce takiej na jaką możesz liczyć przy zmianie pracy, co w tym dziwnego? Jak już go zatrudnili to ma robić za 3k do końca życia? xD
  • Odpowiedz