Wpis z mikrobloga

Mirasy pomóżcie,
wynajmuję mieszkanie w bloku (niestety nie mogę go zmienić) i sąsiedzi nie mogą wytrzymać bo jeżdżę codziennie na #zwift. Mam #trenazer #tacx Flow Smart, oponę do trenażera i matę pod rower, jednak jak twierdzą nie da się wytrzymać i straszą wzywaniem policji. Da się to jakoś wyciszyć? A może lepiej zmienić trenażer na jakiś direct drive (czy są wyraźnie cichsze?)? Jakies doświadczenia w tej kwestii?
#szosa
  • 18
  • Odpowiedz
latam od tego sezonu na wahoo kickr snap, nie mam pro maty pod trenazer , używam podkładu pod panele , sąsiedzi nie przychodzą a w pokoju obok śpi dziecko.
  • Odpowiedz
@maciejunio: ale #!$%@?łeś. Wydałeś za głośny trenazer pewnie nieznacznie mniej niż za cichy. Czemu nie kupiłeś takiegoś elita turbo muin albo elite roteo? Cichutko, nie potrzebna opona inna. Dzieci/sąsiedzi/domownicy zadowoleni.
Roteo uzywke znalazłem ostatnio za 900pln. Około 35 decybeli, wiec cichutko. Głośniejsza jest zmiana biegów. Więc jak najtańszy tego typu trenażer jest zajebisty i zajebiście cichy to każdy droższy powinien być lepszy.
  • Odpowiedz
@maciejunio: nie wiem, czy zwróciłeś na to uwagę, ale możesz jeździć podczas interwałów, na maksymalnym obciążeniu i na lżejszych biegach, zamiast na dużym blacie z przodu i niskim obciążeniu. Dzięki temu wyciszasz pracę trenażera, bo koło nie obraca się już 45km/h, a np. 28km/h i waty pozostają te same. U mnie różnica jest ogroma. Oprócz tego, znika efekt bezwładności, więc koło po zaprzestaniu pedałowania szybko się zatrzymuje, ale to w niczym
  • Odpowiedz
sąsiedzi nie mogą wytrzymać


@maciejunio: to niech puszczą. Też kupili mieszkanie w bloku.

jak jesteś uciążliwy to można na ciebie napuścić bagiety o dowolnej porze


@panato: i przyjadą bagiety, które na co dzień leją się z pijusami, rozpędzają narkomanów, dyskutują z agresywnymi żonobijcami, żeby obsłużyć skargę na sąsiada… który ćwiczy sport.
I co mu zrobią? Mandat dadzą? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@wykopyrek: odnoszę się tylko do części o "22:00", że to w ogóle nie ma znaczenia. Wpadną, sporządzą notatkę, potem kolejną i kolejną, to wystarczy do tego żeby mieć argumenty do sądu.

Chłodna historia - ja mam non stop remonty w bloku, więc na trenażer bym pewnie nie zwrócił uwagi, ale kolesia z zapędami dj-skimi wraz z sąsiadami się pozbyliśmy w pół roku, a roksanek jeszcze szybciej.
  • Odpowiedz
Da się to jakoś wyciszyć?


@maciejunio: Nie da. Problem nie jest w głośności tylko w wibracjach ktore taki trenażer generuje. No i niestety takie wibracje niosą się po murach, a mieszkania działają w tym przypadku jak subwoofer, nierzadko nawet potęgując "hałas", który jest słyszalny u Ciebie.
  • Odpowiedz
to wystarczy do tego żeby mieć argumenty do sądu.


@panato: takie akcje przechodzą, jak po drugiej stronie jest ktoś kto sobie robi siku na normy społeczne. Ale trenażer godzinę, albo dwie (jak już trenować, to interwały raczej, szybko i intensywnie), jeszcze nikogo do eksmisji nie doprowadził.
Policja oczywiście przyjedzie, bo musi. Ale jeśli nie ma szkodliwości społecznej, to na tym się skończy.
Natomiast sąsiad zgłaszający stanie się znany na posterunku, co
  • Odpowiedz
@maciejunio: od zeszłego sezonu zmieniłem koła na bardziej aero tj. lżejsze, ze stożkiem 40mm, płaskie szprychy i są zauważalnie cichsze na trenażerze od "zwykłych" poprzednich kół - sąsiad w bloku mówi, że nie słyszy jak jeżdźe, a w zeszłym roku słyszał (trenażer elite rampa)
  • Odpowiedz
@maciejunio: w tamtym roku miałem Flow Smart w tym zmieniłem na wahoo kickr core. Różnica w hałasie a raczej jego braku jest olbrzymia. Teraz najgłośniejszym elementem zestawu jest wiatrak ;) możesz też spróbować kupić mate pod wygłuszającą pod pralkę i dać pod trenażer, kupic/zmontować "rocketplate" albo starać się jeździć na małej tarczy i większym oporze (tylne koło będzie miała mniejsza prędkość i będzie ciszej)
  • Odpowiedz