Wpis z mikrobloga

@Bankierpl:

Witajcie wykopowi inwestorzy,

szalony giełdowy rok zbliża się ku końcowi i na Bankier.pl chcemy poznać historie osób, które dołączyły do inwestorskiego grona podczas tego burzliwego okresu.

1. Jesteście na plusie, czy na minusie?
2. Zwiększaliście kapitał inwestycyjny, czy dalej operujecie tym, co wpłaciliście na starcie?
3. Jak zaczęła się wasza przygoda z giełdą, dlaczego zaczęliście inwestować?
4. Jak wyglądały wasze początki? Przygotowywaliście się, czy poszliście "na żywioł"?
5. Inwestowaliście w małe spółki, czy też w większe? Jak je wybieraliście
6. Macie jakieś ciekawe obserwacje/doświadczenia? Na czym najwięcej zarobiliście/straciliście?

Jeżeli w tym roku zacząłeś inwestycje na GPW/NC i chcesz się podzielić swoją historią, zachęcamy do kontaktu na maila a.torchala@bankier.pl (Adam Torchała), bądź pod tym postem. Zapraszamy!

Wybrane historie opublikujemy, a najciekawsze nagrodzimy.

#gielda #inwestycje #gpw #pieniadze #inwestowanie #finanse #banki #rozdajo
Bankierpl - @Bankierpl: 

Witajcie wykopowi inwestorzy,

szalony giełdowy rok zbl...

źródło: comment_1607698136eyOGxMplBYhQzj9xyl9tOq.jpg

Pobierz
  • 73
1. Jesteście na plusie, czy na minusie?

2. Zwiększaliście kapitał inwestycyjny, czy dalej operujecie tym, co wpłaciliście na starcie?

3. Jak zaczęła się wasza przygoda z giełdą, dlaczego zaczęliście inwestować?

4. Jak wyglądały wasze początki? Przygotowywaliście się, czy poszliście "na żywioł"?

5. Inwestowaliście w małe spółki, czy też w większe? Jak je wybieraliście

6. Macie jakieś ciekawe obserwacje/doświadczenia? Na czym najwięcej zarobiliście/straciliście?


@Bankierpl:
1. Na minusie
2. Zmniejszyłem.
3. Naganiacze na
@Bankierpl: Wszedłem na giełdę, mniej więcej w marcu, z 21 tysiącami. Zawsze chciałem spróbować grać na giełdzie - ruletki czy zakłady bukmachersie wydawały mi się mało opłacalne i ryzykowne. Wiec wchodząc na giełde, w największym dołku, udało mi się zrobić ładne +30% na Orlenie w 2 miesiące, zaufałem mu, jako spółce paliwowej, sprzedałem go zaraz po spadku z górki, zostając +20%. No a potem zacząłem inwestować w spółki Covidowe i jestem
1. Jesteście na plusie, czy na minusie?

2. Zwiększaliście kapitał inwestycyjny, czy dalej operujecie tym, co wpłaciliście na starcie?

3. Jak zaczęła się wasza przygoda z giełdą, dlaczego zaczęliście inwestować?

4. Jak wyglądały wasze początki? Przygotowywaliście się, czy poszliście "na żywioł"?

5. Inwestowaliście w małe spółki, czy też w większe? Jak je wybieraliście

6. Macie jakieś ciekawe obserwacje/doświadczenia? Na czym najwięcej zarobiliście/straciliście?


@Bankierpl:
1. Na plusie, ale niewiele - jakies 10%
@Bankierpl: Ten rok był bardzo ciekawy ze względu na światową pandemię i napływ nowych inwestorów na parkiet.

1. Na plusie jakieś ~350%.
2. Do rachunku maklerskiego nie dopłacałem, ciągle operuje zyskiem z innych akcji.
3&4. Znajomi wkręcili mnie na parkiet jeszcze za czasów Mariusza i Damiana Patrowiczów. Pierwsza spółka na jakiej handlowałem o niesłynny HETAN, a potem PIS (ta druga zmieniła nazwę jakiś czas temu, w obu typowy scenariusz pump&dump gdzie