Wpis z mikrobloga

Mirki, przestrzegam Was gorąco przed zakupami jakichkolwiek produktów w oficjalnym sklepie Microsoft. Moja rodzicielka właśnie przeszła przez taką historię:

Z uwagi, że nie ma lekkiej sytuacji finansowej chciała skorzystać z programu dla nauczycieli i w ten sposób zakupić Office. Do tego celu potrzebuje imiennej faktury. Według e-maila, który otrzymała po zamówieniu, faktura generowana jest w ciągu 48 godzin. Z uwagi na upływający wczoraj termin składania aplikacji o zwrot chciała się upewnić, że faktura dotrze na czas. Microsoft poinformował ją, że 48 godzin to jest błąd na stronie i faktury są wysyłane do 5 dni.

Moje dwa pytania do Microsoftu:

1. Dlaczego wygenerowanie kawałku papieru zajmuje 5 dni i dlaczego kłamiecie w mail-u potwierdzającym, że to 48 godzin?

2. Dlaczego boicie się opinii o swojej pracy i po rozmowie ankietę dotyczącą rozmowy z supportem wysyłacie w języku hebrajskim z nadzieją, że użytkownik pomyśli, że to spam lub pomyli gwiazdki przy wypełnianiu (w tym języku tekst czytany jest od prawej do lewej, to samo z gwiazdkami, można łatwo wystawić 5 zamiast 1).

Pic rel, żeby nie było, że zmyślam - zamazałem jedynie numer sprawy i datę.

Takie taktyki są oburzające i uwłaczające godności poważnej firmy... Jeszcze rozumiałbym gdyby takie coś miało miejsce w malutkim, ledwo zipiącym przez koronawirusa przedsiębiorstwie...

#microsoft #edukacja #nauczyciele
ice - Mirki, przestrzegam Was gorąco przed zakupami jakichkolwiek produktów w oficjal...

źródło: comment_1607432388AQXfoaHdSyAZCVBiBCACtN.jpg

Pobierz
  • 2
@Luk1N: Dzięki! Oczywiście dam znać (o ile odpowiedzą). Nawet nie wiem czy mają tu oficjalny profil, ciężko mi znaleźć bo nie znam hebrajskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)