Wpis z mikrobloga

Czym jest ten cały #blik że tyle ludzi z tego korzysta? Jestem mocno internetowy, praktycznie codziennie coś kupuje przez internet, gotówki nie noszę, wszędzie płacę kartą i nigdy jeszcze nie miałem problemów aby coś skłoniło mnie do szukania jakiejś innej formy płatności jak blik. Za zakupy robię szybki przelew/zwykły przelew lub mam podłączoną kartę, a za zakupy płacę applepayem więc nie muszę fizycznie nawet mieć karty. Po co ludzie sobie utrudniają życie, czekając w sklepach na jakieś kody w sms? To tyczy się tylko osób które nie wezmą ze sobą fizycznie karty czy jak? A może to ja o czymś nie wiem i ja sobie życie utrudniam?
Jak coś to mam konto w #pkobp
#banki #bank #bankowosc
  • 23
@InterferonAlfa_STG: Allegro nie, tam jest payu i z tego korzystam.
Dane karty chyba tylko w takich dużych serwisach jak napisałeś + netflix, spotify, uber, itp. Generalnie podobno można podawać wszędzie, bo serwis i tak nie ma do tego dostępu, ale nie wiem czy to prawda (pod warunkiem, że nie jest to jakis fejk ofc, ale takie allegro, pyszne, itp mam na myśli).
I jest jakaś gwarancja visa/mastercard, że zwracają w razie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Vadzior: Już nie raz zapomniałem zabrać ze sobą portfela, a telefonu prawie nigdy nie zapominam. Niestety nie mam w telefonie NFC, więc nie mogę płacić telefonem tak jak kartą. Wtedy ratuje mnie BLIK, bo wystarczy do niego telefon, na którym można zainstalować aplikację banku.

A w internecie wszędzie tam, gdzie nie mam zapamiętanych danych karty, to szybciej i to zdecydowanie szybciej można zapłacić BLIKiem w porównaniu do płatności kartą lub szybkimi