Wpis z mikrobloga

Czym jest ten cały #blik że tyle ludzi z tego korzysta? Jestem mocno internetowy, praktycznie codziennie coś kupuje przez internet, gotówki nie noszę, wszędzie płacę kartą i nigdy jeszcze nie miałem problemów aby coś skłoniło mnie do szukania jakiejś innej formy płatności jak blik. Za zakupy robię szybki przelew/zwykły przelew lub mam podłączoną kartę, a za zakupy płacę applepayem więc nie muszę fizycznie nawet mieć karty. Po co ludzie sobie utrudniają życie, czekając w sklepach na jakieś kody w sms? To tyczy się tylko osób które nie wezmą ze sobą fizycznie karty czy jak? A może to ja o czymś nie wiem i ja sobie życie utrudniam?
Jak coś to mam konto w #pkobp
#banki #bank #bankowosc
  • 23
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vadzior: ja korzystam jak wypłacam z bankomatów. Nie boje się że ktoś mi zeskanuje kartę. Polecam. Za zakupy na AliExpress też v wolę bo ma lepszy przelicznik niż karta.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Ja korzystam z blika tylko w przypadku płatności internetowych, gdzie nie mam podłączonej karty. Kodu blik nie dostajesz w smsie tylko Ci się od razu generuje w aplikacji banku, a potem płatność wystarczy tylko potwierdzić w apce.
  • Odpowiedz
@ayyy_lmao: @cytmirka: No dobrze to nie sms tylko aplikacja.
Tylko czy to jakoś usprawnia te płatności? w 95% sklepów które kupuje to jest szybki przelew, typu przelewy24, dotpay, payu itp, kilka kliknięć i gotowe. A gdzie mogę to mam kartę podpiętą.

@kacor87: Jaka jest szansa, na zeskanowanie karty? Na tą chwilę chyba malutka. Ale ja i tak z bankomatu korzystam może raz na rok bo nie
  • Odpowiedz
Tylko czy to jakoś usprawnia te płatności? w 95% sklepów które kupuje to jest szybki przelew, typu przelewy24, dotpay, payu itp, kilka kliknięć i gotowe.


@koeskoes: no właśnie przy przelewach24 trzeba zatwierdzić smsem, więc ta wygoda polega tylko na tym że nie trzeba wypełniać formularza przelewu i kasa jest od razu na koncie sprzedawcy.
  • Odpowiedz
@Vadzior: W porównaniu do płacenia zbliżeniowo telefonem w sklepie BLIK jest mniej wygodny, ale w przypadku płatności online jest wygodniejszy, bo wystarczy włączyć aplikację i podać 6-cyfrowy kod zamiast podawać całe dane karty (plus jeszcze ewentualny kod SMS) lub logować się do bankowości online w celu zrobienia przelewu.
  • Odpowiedz
w 95% sklepów które kupuje to jest szybki przelew, typu przelewy24, dotpay, payu itp, kilka kliknięć i gotowe. A gdzie mogę to mam kartę podpiętą.


@Vadzior: We wszystkich miejscach ktore wymieniles, tam gdzie nie mozesz miec karty podpietej mozesz miec blika podpietego i wyskakuje jeden komunikat na telefonie gdzie wpisujesz pin, ok i zaplacone.
Duzo mniej klikniec.

Poza tym blik to przelewy na telefon gdzie podajesz innej osobie numer telefonu i ona
  • Odpowiedz
@InterferonAlfa_STG: Ok kumam. Ja nawet na pamięć znam swój nr konta więc zamiast nr telefonu mogę podać nr konta xd ale wiem, więcej cyferek.
Tylko jak się łączy blik z numerem telefonu i kontem w banku. Coś trzeba zrobić? Czy jak już mam do konta przypisany nr telefonu bo mi sms przychodzą to już i blik działa z automatu?
  • Odpowiedz
@Vadzior: ustawisz wszystko w appce banku.

Poza tym najwieksza zaleta blika jest to ze mozesz np zaplacic komus gotowka po drugiej stronie polski.
Typowo jakiemus robolowi. Po robocie wysylasz go do bankomatu, generujesz mu kod blik, on w bankomacie wybiera kwote, sprawdzasz, akceptujesz i jemu drukuje kase do reki.
  • Odpowiedz
@Vadzior: a takie pytanie z ciekawosci; nie musisz szczegółowo odpowiadać, ale komu np podales dane kart kredytowych? Allegro?

Bo szczerze ja sie nie odważyłem nikomu poza Google / apple i paypalowi. I jak nie ma google pay to place tylko blikiem, ktory nie ma prowizji w odroznieniu od innych serwisow z szybkim przelewem
  • Odpowiedz