Wpis z mikrobloga

Pytanie:

Mam sobie starego laptopa lenovo, ktorego uzywam raz po raz w robocie. I w sumie chodzi bez zastrzezen.
Konczy mi sie miejsce na dysku i chce sobie kupic nowy, wiekszy. Dawno, dawno temu w sredniowieczu jeszcze w PCie kopiowalem z jednego na drugi dysk jakims narzedziem, ale za wuja nie potrafie sobie przypomniec jak to sie nazywalo. Podpowie ktos?

Chodzi o to,zeby zawartosc starego dysku z system przekopiowac na nowy i zeby nic poza iloscia dostepnego miejsca sie nie zmienilo.

#komputery #pytaniedoeksperta #pc #laptopy #kiciochpyta
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigger: masz ssd? Jak tak to taka operacja jest droga i marnuje się mniejszy dysk.
Jak nie masz to kup sobie ssd a HDD wasz w miejsce napędu, bo i tak go pewnie nie używasz.
Albo kup kieszeń i zrób z niego zewnętrzny.

Jaki model lenovo? Może na gniazdo m2, że nawet nie trzeba wyciągać obecnej dysku
@hpiotrekh: Aaa... myslalem, ze technicznie jakies aspekty. To mnie nie rusza.

Dzieki! Poszukam.

A co teraz najlepiej kupic? 500 Gb mi starczy spokojnie na tak dlugo,ze komp juz bedzie stary grat.
@bigger: Ostatnio robiłem klon dysku z powiekszaniem partycji. Używałem do tego programu macrium reflect i wszystko zadziałało od razu. Innymi programami nie dałem rady (laptop Lenovo z partycjami ukrytymi i Win10)