Wpis z mikrobloga

W DELL XPS 13 9370 bardzo głosno chodzą wiatraki. Na 100% mocy po włączeniu systemu. Obciążenie CPU wynosi wtedy 20-50%. Pamięć stale 28%. Co tu może wywoływać taką pracę wiatraków? Przy uruchamianiu system jest ESET (oryginalny...), SKYPE, ADOBE CEF Helper, IPC Broker, dużo ogółem tego Adobe, Creative Cloud Desktop zajmuje sporo zasobów.

Ze względu na zużywane zasoby, czyli niewielkie, bo oczekiwałem 100% CPU, podejrzewam po prostu beznadziejną kulturę pracy podwójnych wiatraków w i7-8550U.

#dell #ultrabook #it #komputery #serwispc
  • 20
@nieograniczony: nie bój żaby, jeszcze nie wiesz co to są wiatraki wchodzące na 4900RPM w tych dellach a mam 5430 ( ͡ ͜ʖ ͡)

@red7000: duże obciążenie CPU wywołują procesy indeksowania, wyszukiwania i ta autooptymalizacja uruchomieniowa windowsa. Dodatkowo aktualizacje - wszystko się po nich musi znowu przemielić. W szczególności defender.
Ja ubijałem niektóre procesy ale to się po prostu mija z celem, bo i tak
@Dibhala: Procesy śledziłem, nic ciekawego. Obecnie 12% CPU, RAM 19% z 16GB. Temperatury to ~63°C na wszystkich rdzeniach. Maks 86°C na jednym rdzeniu.
Robię restart. Hardware monitor wskazuje maxy na 100°C przy uruchamianiu systemu. Na początku działania systemu są spore odchyły, ale po 2 minutach jest średnio 50-60°C.

Tylko nie wiem jak zbić temperatury przy startupie w ultrabooku i podczas pracy w Adobe
@red7000: zacznij od najprostszego, rozkręć i wyczyść z kurzu bo cała wentlacja w dellach zasyfia się ultraszybko. To niestety odwieczna bolączka della i nie wiem czy coś się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat. A czytałem sporo na temat przegrzewania się latitude - a i przy okazji różnych serii dell - bodaj rok temu.

Swoją drogą bez aktywnej podkładki chłodzącej to ja nic więcej niż przeglądarki nie odpalam.
No chyba że mi
@red7000: no grubo
pewnie po to żeby się amatorzy nie pchali do zabawy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

aaaa i polecam od razu nową pastę na cpu
Jak zdjąłem radiator z proca przy czyszczeniu kurzu to mogłem zdmuchnąć zaskorupiałą pastę (ʘ_ʘ)

kurła, po #!$%@? ja sobie o tym przypomniałem.
@red7000: co się dziwisz, informatyk to nie serwisant, nikt się grzebać z tym gównem nie lubi, bo srania tyle za bógzapłać A na koniec to nawet #!$%@?ę nie pożyczy, bo na "dziękuję" to nikogo nie stać ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

To żeby cię nie spławili nową instalacją windowsa i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)