Wpis z mikrobloga

@Tami: Bardzo dawno temu grałem w samą podstawkę. Znalazłem informację na jakiejś stronie, że można go u Bartoka kupić, chociaż mi się wydawało, że leży w jaskini z kretoszczurami, która jest przy ścieżce, która prowadzi z Khorinis do gospody Orlana, ale może mi się z inną bronią pomyliło.
@vasjabajc: Pamiętam, że zawsze niezbyt lubiłem ten dodatek ze względu na drastyczne zwiększenie poziomu trudności (dziś można pobrać program i ustawić wszystko jednym przyciskiem tak jak w podstawce). Poza tym trochę średnio podobał mi się ten wątek z piratami. Jednak tak ogólnie, to był całkiem spoko, bo dodawał ładną krainę. No i patrząc na dzisiejsze DLC do gier, to człowiek tęskni za takimi dodatkami, które naprawdę coś dodawały i starczyły na
@Tami: W podstawce ma go Bartok i chyba pobicie go jest jedynym sposobem na zdobycie tego noża, w Nocy Kruka ma maczetę.

Btw zastanawiam się jak on jest w stanie pokonać orka w I rozdziale z tym nożem na wilki? Dawno grałem w czystego G2 i nie pamiętam. @vasjabajc: jak będziesz grać to ogarnij z nim to polowanie i napisz, jak dawał sobie radę z wilkami, cieniostworem i orkiem.
@vasjabajc: Jak chce przejść znowu na czilku Gothica 2 to tylko czystego. Sam wątek Jarkendaru i piratów mi nie pasuje do klimatu Gothica. Zwłaszcza jak chcę grać Magiem, to w NK w moim przypadku odpada, za dużo grindu, zwłaszcza jak się chce robić czystego maga.
Btw zastanawiam się jak on jest w stanie pokonać orka w I rozdziale z tym nożem na wilki?

@maciorqa: Pewnie fartem, bo Bartok nawet nie ma nieśmiertelności w podstawce, chociaż też z drugiej strony i ten ork jest słabszy, więc może aż takich problemów mu nie sprawia.
@Androvax: W NK Bartok też nie ma nieśmiertelności i może zginąć podczas polowania. Parę razy zdarzyło mi się, że ork go ubijał i musiałem wczytywać sejwa ;) Dlatego staram się mu zawsze pomagać podczas polowania, chociażby odciągając uwagę cieniostwora czy orka.