Wpis z mikrobloga

myślałem, że gdy przeczytam biblię to może się jednak przekonam do chrześcijaństwa, że dojdzie do jakiegoś takiego błysku, stwierdzę "ej to jest to, wierzę!". Że się nawrócę jak Head z Korna, albo Alice Cooper xD Albo coś.

Natomiast im dłużej czytam, póki co Stary Testament, tym bardziej dochodzę do wniosku, że to jest ... (staram się nie naruszyć kodeksu karnego) - no, że to jest bardzo nie dla mnie. Nie trafia do mnie ta natchniona mądrość, w ogóle jej nie dostrzegam.

W sensie te historie o potopie, bo PAN strzelił focha na świat, że nie wyszedł taki jaki sobie wymarzył, potem Noe przeklinający Kanaana za to, że Cham toczył sobie z niego bekę gdy Noe upiwszy się poszedł nagi spać w swoim namiocie. Czy w ogóle akcja z wjazdem Abrama z Saraj i Lotem do Egiptu, gdzie oddał Saraj egipcjanom w zamian za dobra materialne i wkręcał im, że to jest siostra, a nie żona. Plaża, proszę.

Słowo PANA jakoś do mnie nie trafia. Skoro PAN mnie takim stworzył, to chyba tak już być musi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#biblia #czytajzwykopem #wiara #chrzescijanstwo #kosciol
Pobierz t.....8 - myślałem, że gdy przeczytam biblię to może się jednak przekonam do chrześci...
źródło: comment_1607158123t7hUilierxdiL7auVvzoPS.jpg
  • 12
@smsmasher: istnienie tak wielu przymierzy (w tym dwóch w krótkim odstępie czasu z samym tylko Abramem [później Abrahamem, bo ewoluował], gdyż z pierwszego PAN się nie wywiązał) dowodzi, że PAN wcale nie jest taki awesome jak mu się chyba autorowi wydaje.
@ocdigital: skoro pismo święte miało być zasadami moralności oraz fundamentem wiary skierowanymi do prostych ludzi, to chyba nie trzeba innych książek aby "dobrze je zrozumieć"?

Czy wolisz się bawić tak jak młodzi konfederaci w tłumaczenie co Korwin miał na myśli mówiąc o szachach dla debili?
@terwer358: Ja się nie bawię w żadne tłumaczenie czegokolwiek ani kogokolwiek. Po prostu natrafiłem na Twój wpis i podesłałem link do czegoś co mi pomogło bardziej zrozumieć Pismo i naturę Boga. Pozdrawiam ;)