Wpis z mikrobloga

4/???

Dłuższa przerwa była, bo nie byłem w stanie przerobić tego wszystkiego, nic nie zostało zmarnowane, a domowe soki z ananasa są pyszne. Dzisiaj jak zwykle, dino + biedra - w tym drugim było najwiecej bananów, a dino jak zwykle zachwyca różnorodnością odpadów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1kg Cytryn - 6 zł
4 papryczki - koło 4 zł
4 kg bananów (będą pyszne szejki) 12 zł
1kg mandadrynki - 5 zł
kalafiory - 6 zł
sałata - 4 zł
szpinak i brokół - 6 zł
pieczywko (9 bułek i 2 bagietki) - 7 zł
cała reszta ~ 8 zł

Razem zł 58 zł

Od początku tagu:157.5 + 58 = 215.5zł

Jeszcze dodatkowa informacja, średnio wyjazd i wstepna segregacja rzeczy zajmuje mi godzinkę, a koszt to przejechanie 15 km autem w gazie (Przesadzając można powiedzieć że 5 zł/wyjazd) - średnia cena towarów na wypad to 53,87 zł.

#freeganizm
#rybosmieci
Jednorybek - 4/???

Dłuższa przerwa była, bo nie byłem w stanie przerobić tego wszy...

źródło: comment_1607037879sm226DYOJihlPtvbML01lf.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Kotolazik: po zamknieciu sklepu (oj introwertyzm), wbijam na tyły sklepu, o ile nie mają kłódek lub terenu ogrodzonego, to otwieram smietnik i szukam czy nie ma tam czegoś fajnego.

Zgodnie z art 180 kc robie to jak najbardziej na legalu.
  • Odpowiedz
@niezwornowazony: Miałem zrobić zdjęcie i opisać pokrótce jak to wygląda. Chyba przygotuje jakieś FAQ.
Śmietniki to normalne kosze, takie jak na zdjeciu, najczesciej są w dobrym stanie. Czasami nawet mam okazje zobaczyc je puste, to najczesciej są wymyte wręcz na błysk. Pieczywo biedronka wyrzuca w osobnym, czarnym worku, wiec nie miesza sie z innymi rzeczami, dlatego nie boje sie tego ruszać.

@lipson: Banany już na balkonie, ale ja je tak
Jednorybek - @niezwornowazony: Miałem zrobić zdjęcie i opisać pokrótce jak to wygląda...

źródło: comment_1607038924uphchyVKrWDm76MJDwgd61.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@lipson: dlatego jeżdze po zamknieciu - z pracownikami ani razu sie jeszcze nie miałem okazji spotkać.
Najlepiej podjeżdzać od razu po ich wyjsciu, bo jak kiedys pojechałem koło 1 rano, to ktos zadzwonił na policje i miałem z nimi krótką pogadanke - skonczyło sie na tym że sami nie wiedzą, ale jak mnie jeszcze raz złapią, to pewnie wezmą na dołek ()
  • Odpowiedz
@lipson: tak, ale to sie nie opłaca bo cośtam. Ogólnie markety wyrzucają mnóstwo dobrej jakości jedzenia, bo nie opłaca im sie tego oddawać. Jeżeli sie to odda, to zaspokoi sie troche rynek i osoba która to dostanie za darmo, nie zrobi zakupów - stąd utylizacja wydaje się dla firmy tańsza
  • Odpowiedz
@Jednorybek: a to nie jest tak, że w wspaniałej Polsce sklep musi płacić podatek od dawania za darmo jedzenia? xD był kiedyś słynny przypadek piekarza co chciał za darmo oddac stare chleby itp i skarbówka się do niego #!$%@?ła xD
  • Odpowiedz