Wpis z mikrobloga

Ile zawołać za przeniesienie strony + poczty na inny hosting (vps)? Customowy cms na PHP + mysql, raczej nic skomplikowanego, ale dotychczas przenosiłem tak wyłącznie własne projekty gdzie wiedziałem co siedzi. Strona z ruchem ok. 10k dziennie, klientowi zależy na możliwie niskim downtimie, ale "ile będzie leżało tyle będzie", bez żadnych zapisów w umowie na ten temat. Deadline na wtorek, więc jest delikatna presja czasu.

#webdev #programowanie #pracait #hosting #devops
  • 14
@Jurix: za samą migrację to do 5 dych nawet bo to nic skomplikowanego. Postawienie VPS z dobrym zabezpieczeniem i przygotowaniem go do pracy aby to hulało to inna bajka. Tu się nie wypowiem jak jest na rynku bo robię to tylko na własne potrzeby. Ale jak miałbym kogoś za to skasować to chyba do 5k ¯_(ツ)_/¯
@Jurix: To lepiej się za to nie zabieraj. To nie czasy gdzie spamassasin zatrzymywał większość spamu. Nawet i rspamd nie zawsze daje radę i trzeba ratować się rozwiązaniami uczącymi się na podstawie wcześniej wrzucanych do spamu maili albo z zewnętrznych filtrów np. spam experts. To długa droga. I jeszcze druga sprawa - dostarczalność maili. Maile z świeżego serwera pocztowego będą u części dostawców lądować w spamie, nawet jak wszystko dobrze skonfigurujesz
@minvt: obecnie jest jakaś custom oferta z parametrami vpsa - 10GB ram itp. Nie widziałem hostingu oferującego takie parametry w cenie poniżej 1k rocznie. Vps tak.
Jak patrzyłem na obciążenie w przeszłości to i tak nie wykorzystują tych parametrów, jednak rozwijają się i nie wiem czy czuję się odpowiednio kompetentny, żeby wziąć odpowiedzialność na siebie za przeniesienie na dużo słabsza opcję. Jednak ktoś odwiedza ich stronę, a ja nie znam ich
@Jurix: Wrzuć poczte na jakiegoś o365 lub g suite. Mają dobre toole do synchro - potem przepinasz tylko mxa. Całość roboty, żeby zrobić to dobrze to z 3-5k netto.