Wpis z mikrobloga

Jak można uznać zwiększanie świadomości na temat tego ile płacimy podatków za szkodliwość społeczną? Według raportu ZPiP jakieś 20% polaków jest przekonana, że nie płaci jakichkolwiek podatków, a tylko 42% wie że płaci Vat.
Podstawowa wiedza o podatkach nie powinna być wiedzą jaką uzyskujemy już kończąc podstawówkę?
Co jest szkodliwego w kalkulatorach pomagających oszacować ile podatków płacimy?
#bekazlewactwa #antykapitalizm #komunizm #4konserwy #neuropa #lewica
P.....e - Jak można uznać zwiększanie świadomości na temat tego ile płacimy podatków ...

źródło: comment_1606899549PJbZhqfSfuvrgOSVvkNo5E.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@Piranie: kazdy pracujacy czlowiek przed kazdymi wyborami powinien dostac pelna kwote do reki i samodzielnie oplacic wszystkie zusy srusy, o by sie killa osob zdziwilo z jakiego nieba leca pinionszki na pinceta, emeryturki itd xD
  • Odpowiedz
@Dante27: Nie zebraliby w ten sposób nawet połowy należności. Myślisz, że czemu teraz opłacają to pracodawcy przy rozliczaniu? Po prostu łatwiej jest gnoić te kilka procent społeczeństwa niż wszystkich pracujących.
  • Odpowiedz
  • 2
@Dante27 Dobrze by było gdyby na maturze zamiast przedmiotów obowiązkowych typu polski, matmematyka i język obcy, dać jeden: podstawy ekonomii zdający miałby oszacować ile podatków płaci przy podanych wydatkach i zarobkach.
  • Odpowiedz
@GaiusBaltar: ja to wiem czemu pracodawcy oplacaja, ale jak widac wielu by sie przydala taka nauka, szczegolnie tym ktorym "kaczynski/rzad/vateuszek DAJE" :)

@Piranie: tez dobry pomysl, ale to suche liczby, duzo bardziej przemawialyby pieniadze ktore byly juz w portfelu :)
  • Odpowiedz
@Piranie głupimi, nieświadomymi ludźmi łatwiej jest sterować. Zdobywając wiedzę stajesz w opozycji do Państwa, które wie najlepiej co jest dla Ciebie dobre i jak masz postępować. Ty wiedzieć nie musisz. A najgorzej jak się zorientujesz, że taka wesz nie robi nic tylko kasuje pieniądze na ciepłym stołeczku...Twoje pieniądze
  • Odpowiedz
Ta dzbaniara to jest rzecznik partii dzbanie


@Herubin: przecież wiem, sam napisałem że jest z SLD... ale co to ma do rzeczy? To znaczy że jeśli #!$%@? coś głupiego, to można przypisywać to wszystkim członkom lewicy oraz ludziom o lewicowych poglądach, czy jak?

Ostatnio jak wstawiłem postulat kandydata na prezydenta Biedronia z lewicy to też było źle. To kogo mogę traktować na poważnie w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piranie: Siedzi pączus na państwowym ale nie byle jakim tylko takim co ma 2.5 średniej krajowej i teraz myśli że pomaga innym ludziom
  • Odpowiedz